„Tigrice“ posle preokreta do Super B lige

- -
0

U baraž utakmici za popunu Super B lige, odigranoj na neutralnom terenu u Velikoj Plani, rukometašice Radničkog 1964 savladale su ekipu Mladog radnika iz Radinca, rezultatom 26:23 (7:9), plasiravši se tako u drugi srpski rang takmičenja.

Mlada i neiskusna ekipa Radničkog u prvom poluvremenu promašila je čak četiri sedmerca, više kontri i zicera, što je tim iz Radinca, sela nadomak Smedereva, iskoristio i kontrolisao igru sve do poslednjih desetak minuta susreta.

Na odmoru su imale vođstvo 9:7, a u 42. minutu i maksimalnih „plus pet“ (17:12). „Tigrice“ su se tek tada probudile i na krilima golmana Jelene Pojužine zaigrale bolje i u ofanzivi, pa su već u 48. minutu došle do izjednačenja, pogotkom Nevene Aleksić sa penala – 18:18.

Nastavila se sjajna igra rukometašica Radničkog, pa su u 56. minutu one imale prednost od pet golova – 25:20, a zatim rutinski privele meč kraju.

– Većini naših igračica ova utakmica je kruna dosadašnje karijere. Važnost i ono što ona donosi im je „skratila ruke“ i sputala ih da pokažu ono što znaju. Trebalo nam je dugo vremena da dođemo do svoje igre, agresivne odbrane i lake realizacije napada. Čestitam mojim devojkama na plasmanu u Super B ligu, zaslužile su predanim radom na treninzima. Posebno bih se zahvalio velikom broju naših navijača koji su došli da nas bodre, kao i svima u klubu koji su verovali u nas – poručio je šef stručnog štaba Radničkog, Rodoljub Kurandić.

U redovima Mladog radnika najefikasnije su bile Milena Kojić sa sedam i Milica Ristić sa pet pogodaka, dok su kod ekipe Radničkog golgeterski raspoloženije od ostalih bile Jasmina Kolak i Ajlin Bjelak sa po šest golova.

Početak prvenstva je zakazan za prvu nedelju oktobra a Radnički će u prvom kolu gostovati u Inđiji istoimenoj ekipi.

Mladi radnik – Radnički 1964 23:26 (9:7)

Velika Plana – „Hala Sportova“. Gledalaca: 400. Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović. Sedmerci: Mladi radnik 2(1), Radnički 5(1). Isključenja: Mladi radnik 12, Radnički 6 minuta.

Mladi radnik: Mitrović, Ristić 5, Paločević 1, Đorđević 2, M. Ninić 4, N. Ninić 3, J. Savić, D. Savić, Matić, Filipović 1, Živković, Kojić 7, Đorđević.

Radnički: J. Pojužina (18 odbrana), Đorđević 1, Radosavljević, Srećković, Kolak 6, Vasić 2, Todorović 2, Blagojević, Hasanović, Anj. Vlašković, Mikić, An. Vlašković, Petrović 2, Aleksić 5, Bjelak 6, Ž. Pojužina 2.