„Tigrice“ ispustile iznenađenje protiv Jagodine

- -
0

zrk radnicki jagodina sb (2)

U 16. kolu Superlige Srbije, rukometašice Radničkog propustile su priliku da na svom terenu iznenade trećeplasiranu Jagodinu, pa su na kraju morale da se zadovolje tesnim porazom – 24:22 (11:13).

Posle ujednačene igre i rezultatske klackalice, kragujevački sastav se u finišu poluvremena odlepio na tri razlike, a poslednji put je tu prednost imao u 46. minutu (19:16). Gošće tada prave seriju 4:0 i meč uvode u neizvesnu završnicu, u kojoj su „tigrice“ još jednom bile u vođstvu, u 54. minutu (21:20). Međutim, od 56. minuta (22:22), nisu uspele da zatresu protivničku mrežu, pa su bodovi otišli u Jagodinu.

Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Jelena Gojković sa devet pogodaka, dok je Lidija Cvijić postigla šest, koliko i Jovana Stoiljković na drugoj strani.

Kragujevčanke su tako, dva kola pre kraja, ostale i bez teoretskih šansi za plej-of, pa će se kroz plej-aut boriti za opstanak u superligaškom društvu.

Radnički – Jagodina 22:24 (13:11)

KRAGUJEVAC – Hala: „Jezero“. Gledalaca: 100. Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević. Sedmerci: Radnički 3(3), Jagodina 3(3). Isključenja: Radnički 6, Jagodina 4 minuta.

RADNIČKI: Ćosić (13 odbrana), Petrović 2, Todorović 4, Jelesijević, Radović 5, Ležaja, Lukić, Stajković, Kojić 3, Stoiljković 6, Stepanović 1, Kulić, Lojpur 1, Janković.

JAGODINA:  Petrović, Radosavljević, Trbović, Šaronjić B., Cvijić 6, Bogdanović J., Čavlović, Bogdanović N., Zečević 4, Šaronjić E. 1, Glišović 3, Veljković 1, Gojković 9, , Rajković ( 11 odbrana).