„Tigrice“ dominirale u derbiju

- -
0

zrk radnicki bata vasiljevic

U derbiju drugog dela Superlige, rukometašice Radničkog savladale su prvoplasirani Izvor Bukovička Banja, rezultatom 32:27 (13:10) i tako zadržale šanse da odbrane titulu.

Granitnom odbranom u prvom poluvremenu i efikasnim napadom u drugom, „tigrice“ su lomile protivnika i gotovo sve vreme bile u vođstvu.

Odmah po povratku sa odmora Kragujevčanke su stekle šest golova prednosti, ali su se gošće u 52. minutu vratile na „minus tri“ (27:24). Usledio je munjevit odgovor izabranica Aleksandra Radosavljevića, koje su serijom 4:0 došle do maksimalnih „plus sedam“.

Blistala je Sanja Radosavljević sa 11 golova, Anđela Janjušević dodala je osam, dok je na golu standardno dobra bila Jovana Risović.

U poslednjem kolu ligaškog dela sezone Radnički u subotu gostuje poslednjeplasiranoj Minakvi.

Radnički – Izvor  32:27 (13:10)

Hala: „Jezero“. Gledalaca: 700. Sudije: Vanja Antić i Jelena Jakovljević (obe iz Beograda). Sedmerci: Radnički 5(4), Izvor 6(5). Isključenja: Radnički 12, Izvor 10 minuta.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 3, Stojković, Prijović 4, Tanić, S. Radosavljević 11, N. Radosavljević, Radović 4, Stajković, Lukić, Risović (11 odbrana), Dukić 1, Tatar, Kulić, Todorović 1, Janjušević 8.

IZVOR: Kojić 1, Radoičić 3, Anić 1, Ilić 2, Rabata 2, Mrlješ 1, Tomković 2, Karić, Rajović 6, Grbić, Đoković, Kačarević, Danilović 7, Stefanović, Petrović 2.