„Tigrice“ bolje od Zvezde

- -
0

ZRK RadnickiU derbiju 15. kola Superlige, rukometašice Radničkog savladale su Crvenu zvezdu, u Beogradu, rezultatom 29:28.

U vrlo neizvesnom crveno-bele su imale tri gola prednosti u 54. minutu, a Kragujevčanke su do pobede došle u finišu, serijom 4:0.

Imala je Zvezda napad za izjednačenje, ali je Maja Luković bila neprecizna.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Katarina Stepanović sa devet pogodaka, Jasmina Kukić-Radojičić dodala je pet, a Slavica Koperec i Biljana Balać po četiri gola.

Poraženom timu nije pomogla ni sjajna Čolićeva na golu, koja je zabeležila 18 odbrana (3 sedmerca), dok je u napadu prednjačila Mistrićeva sa 10 golova.

Crvena zvezda – Radnički KG 28:29 (15:16)

SC „Voždovac“. Gledalaca: 400. Sudije: Knežević i Lončarević (Beograd). Sedmerci: Crvena zvezda 4(3), Radnički KG 4(1). Isključenja: Crvena zvezda 6, Radnički KG 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Marić 1, Luković 5, Grbić, Bokarić, Đurković 4, Jevremović, Radović 6(1), Mistrić 10(2), Selmanović, Dombi, Miličević, Mićković, Milojević 2, Čolić.

RADNIČKI KG: Ćosić, Pokrajac, Jovanović, Tanić 2, Stepanović 9(1), Radosavljević 3, Čairović 1, Milić, Koperec 4, Tošović, Balać 4, Kukić-Radojičić 5, Filipović, Kuharović 1, Obućina, Stoiljković.