Tesna pobeda Ekonomca u Vranju

- -
0

ekonomac vesicNa tradicionalno teškom gostovanju u Vranju, Ekonomac je posle velike borbe savladao istoimeni domaći tim, rezultatom 3:2, u meču 11. kola Prve A lige.

Igrači Vranja iskoristili su umor Kragujevčana, koji su proteklih nekoliko dana trenirali bez šestorice reprezentivaca, zbog obaveza u dresu „orlova“ na mini turneji u Češkoj i Slovačkoj i, uprkos terenskoj inicijativi „studenata“, prvi poveli, pogotkom Danijela Stošića iz kontranapada, u četvrtom minutu.

Dugo su gosti stezali obruč oko protivničkog gola, pa su do izjednačenja stigli u 13. minutu, golom Rajčevića sa desetak metara, posle povratne lopte Surudžića.

To je ujedno bio i konačan rezultat prvog poluvremena, a samo tri minuta po povratku sa odmora Stošić dovodi domaće u novo vođstvo – 2:1.

Nastavili su igrači Ekonomca sa atacima, pa je posle nekoliko propuštenih prilika stiglo i zasluženo izjednačenje, u 31. minutu, kada je Vladan Vesić iz okreta pogodio gornji levi ugao protivničkog golmana.

Isti igrač doneo je izabranicima Ivana Božovića sva tri boda, posle asistencije Borka Surudžića, minut i po pre kraja meča.