Šumadija ubedljiva u gradskom derbiju

- -
0

zkk sumadija

Košarkašice Šumadije ubedljivo su savladale gradskog rivala, ekipu Radničkog, u derbiju začelja tabele 18. kola Ženske košarkaške lige Srbije, u hali „Park“, rezultatom 83:69 (20:22, 24:14, 22:8, 25:17).

Radnički je bolje otvorio utakmicu i bio u blagom vođstvu u većem delu prve četvrtine, ali je u drugom periodu situacija bila suprotna. Ispostavilo se da je Radnički poslednji put bio u igri u 16. minutu, kada je izjednačio trojkom Bojane Stevanović (36:36), posle čega je Šumadija vezala osam poena i na odmor otišla sa značajnom prednošću – 44:36.

Nastavile su Šumadinke u visokom ritmu i po povratku sa poluvremena, pa su ubrzo stekle dvocifreno vođstvo, a u poslednjoj deonici u par navrata i „plus 26“. Sve što je Radnički uspeo da uradi do kraja, bilo je da izbegne katastrofu i smanji zaostatak.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Kristina Milošević sa 24 poena (indeks 25), a pratile su je Marija Radović (21 poen, indeks 22) i Jelena Ćulafić (14 poena, 6 skokova, indeks 16). Radničkom nije pomoglo ni to što je u svojim redovima imao dve najkorisnije igračice, Bojanu Stevanović (19 poena, 12 iznuđenih prekršaja, 6 skokova, indeks 30) i Milicu Cvetanović (21 poen, 8/8 iz igre, 4 skoka, indeks 27).

Posle ove utakmice, gradski rivali su izjednačeni na tabeli sa po 24 boda, tačno iznad linije ispadanja. Sa samo bodom manje, za vratom im diše Novosadska ŽKA.