Šumadija bliža opstanku, Radnički prokockao iznenađenje

- -
0

zkk sumadija (5)

U 20. kolu Ženske košarkaške lige Srbije, košarkašice Šumadije očekivano su slavile na gostovanju ekipi Bora, rezultatom 81:62 (25:15, 14:20, 25:14, 17:13) i tako praktično obezbedile opstanak, dok je Radnički propustio priliku da to uradi na svom parketu ispustivši vođstvo protiv Vršac Svislajona – 71:69 (18:21, 22:15, 18:15, 13:18).

Šumadija je sve vreme bila u vođstvu protiv tima koji je do sada upisao sve poraze. Marija Radović bila je najefikasnija sa dabl-dablom (21 poen, 15 skokova), a ujedno i najkorisnija (indeks 32). Dvocifrene su bile i Jelena Prvulović (19 poena, indeks 22), Mirjana Matović (14 poena, indeks 13) Jelena Ćulafić (12 poena, indeks 14) i Marija Mršić (10 poena).

Utakmica Radničkog bila je daleko uzbudljivija. I pored dvocifrenog minusa u pojedinim trenucima u drugoj i trećoj četvrtini, Kragujevčanke nisu odustajale, pa su se početkom poslednje deonice vratile u igru. Rezultatska klackalica potrajala je sve do samog kraja. Domaće su u poslednjem minutu imale „plus tri“ (67:64), ali je to odmah trojkom anulirala Marina Mandić, koja je zatim pogodila i dva slobodna bacanja za novi preokret (69:67). Milica Cvetanović donela je zatim izjednačenje Radničkom, ali je Ines Bosnjić u poslednjim trenucima meča pogodila za pobedu Všrčanki. Najbolja na parketu bila je upravo Milica Cvetanović (26 poena, 10 skokova, bez promašaja iz igre 10/10 i slobodnih bacanja 6/6, za indeks 39), dok je Bojana Stevanović dodala 13 poena. Na drugoj strani Marina Mandić upisala je 23 poena, Anđela Radović 21, a Žaklina Janković 15.

Dva kola pre kraja Radnički se nalazi na deobi pretposlednjeg mesta sa Novosadskom ŽKA, dok Šumadija ima pobedu više.