„Stotka“ Radničkog u Širokom, Vajt MVP kola

- -
2

KK Radnicki VajtU poslednjem meču 22. kola ABA lige, košarkaši Radničkog slavili su na gostovanju ekipi Širokog, rezultatom 100:85, i tako ostali na deobi trećeg mesta sa timom podgoričke Budućnosti.

Kragujevčani su sjajno otvorili utakmicu u „Pecari“, poveli od samog starta, a u osmom minutu stigli i do velikih „plus devet“ – 20:11. Međutim, domaći su se probudili i polako topili zaostatak, sve do 16. minuta, kada su prvi put uspeli da povedu – 35:34. Vratili su se ubrzo izabranici Miroslava Nikolića na šest poena „viška“, ali su domaći, predvođeni sjajnim Daliborom Peršićem uspeli da izjednače do odlaska na odmor – 45:45.

Neizvesna borba nastavljena je i u drugom poluvremenu, a posle faula i tehničke greške Stefana Birčevića, domaći su praktično iz jednog napada vezali šest poena i pobegli na „plus tri“ – 59:56. Imao je Široki potom i pet poena prednosti (65:60), ali su „crveni“ poenima Ćapina, Vajta i Emeninga napravili seriju 17:2, koju je fantastični Vajt zatvorio trojkom levom rukom sa svoje polovine terena, uz zvuk sirene – 77:67.

I u poslednjoj deonici Kragujevčani su igrali odlično, pa su u 37. minutu stigli i do maksimalnih 20 poena prednosti – 100:80. Nisu izostali ni atraktivni potezi košarkaša Radničkog, koje je domaća publika nagradila aplauzima.

Najkorisniji igrač susreta, a ujedno i MVP kola, bio je Amerikanac Teriko Vajt, sa indeksom 38, uz 29 poena i 10 skokova. Dobro su ga pratili Aleksandar Ćapin sa 17 (pet asistencija, indeks 17) i Metju Brajan Emening sa 14 poena (pet skokova, indeks 20).

Radnički je tako iskoristio kikseve rivala za plasman na fajnal-for, Partizana i Cedevite, dok će šansu da preskoči i Budućnost imati već u sledećem kolu, kada Podgoričani stižu u „Jezero“.

Široki – Radnički 85:100 (21:24, 24:21, 22:32, 18:23)

Široki BrijegDvorana: „Pecara“. Gledalaca: 2.500. Sudije: Dožai, Petek i Radojković.

ŠIROKI: Šutalo 11, Babić, Ramljak 4, Bilinovac 4, Peršić 20, Bošnjak, Šakić, Frimen 4, Barać 25, Vragović 9, Rikić, Džons 8.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 7, Ćapin 17, Jović, Marković 5, Emening 14, Birčević 10, Borisov 8, Krstović 2, Mijatović, Vajt 29, Vizer 8.