Spartak slavio u „Jezeru“

- -
0

U osmom kolu Superlige Srbije, odbojkaši Radničkog poraženi su od subotičkog Spartaka, na svom parketu, rezultatom 3:2 (25:15, 17:25, 22:25, 25:23, 15:13).

Posle prvog seta u kom je na parketu postojao samo gostujući tim (25:15), Kragujevčani su zbili redove i bez većih problema osvojili naredna dva (25:17, 25:22).

I kada se činilo da će ceo plen ostati u „Jezeru“, pošto su domaći tokom gotovo čitavog četvrtog seta imali vođstvo koj je u par navrata išlo i do „plus četiri“, Subotičani su preokrenuli rezultat u samom finišu, zahvaljujući dva vezana asa Eremića i greškama Čedića na drugoj strani – 25:23.

U taj-brejku Spartak je rano došao do osetnog vođstva (7:3), a nešto kasnije i do „plus pet“ (10:5). Međutim, domaćin se prenuo na krilima Glavinića i serijom 6:1 izjednačio rezultat (11:11). Ipak, blok Kovačevića vratio je goste na dva poena prednosti (14:12), koju su zadržali do kraja i osvojili veći deo kolača.

Najefikasniji u redovima Šumadinaca bio je Opačić sa 19 poena, Glavinić i Stevanović dodali su po 14, a Čedić 13. Na drugoj strani, najzaslužniji za pobedu bili su Eremić (20 poena), Kecman (15) i Kovačević (12).

Posle nekompletnog osmog kola Radnički je četvrti sa 12 bodova, dok je Spartak peti sa jednim manje. U narednom kolu „đavoli“ gostuju Crvenoj zvezdi.