„Smečerke“ pružile dobar otpor Zvezdi

- -
0

smec 5U 12. kolu Vinerštediše Superlige, odbojkašice Smeča 5 očekivano su pretrpele poraz od Crvene zvezde, ali su pružile dobar otpor favorizovanom protivniku, pa su osvojile jedan set – 3:1.

Posle nešto ujednačenijeg starta meča, Beograđanke su na drugom tehničkom tajm-autu imale dvostruku prednost (16:8), a potom su ubedljivo privele set kraju – 25:13.

Međutim, opustile su se u narednom periodu, što su domaće znale da iskoriste, pa su sada one vodile sa 16:8 i lako došle do izjednačenja – 25:17.

„Crveno-bele“ nisu smele sebi da osvoje gubitak niti jednog boda u duelu sa poslednjeplasiranim timom, pa su se uozbiljile u naredna dva seta (25:16, 25:12) i sa nova tri boda bar do večeras zasele na prvu poziciju.

Po navici, najefikasnija „smečerka“ bila je Sara Vojnić-Purčar sa 15 poena, dok su Dragana Vasojević, Aleksandra Brđović i Sanja Kaličanin dodale po sedam, a Aleksandra Banović šest. Sa druge strane, najzaslužnija za pobedu bila je Bojana Milenković sa 19 poena.

Smeč 5 – Crvena zvezda 1:3 (13:25, 25:17, 16:25, 12:25)

Dvorana: OŠ „Stanislav Sremčević“ u Kragujevcu. Gledalaca: 150. Sudije: Tomislav Popović i Vladimir Simonović. Trajanje meča: 92 minuta.

SMEČ 5: Vasojević 7, Pavlović 4, Brđović 7, Bojanić (libero), Šviković 1, Banović , Vojnić-Purčar 14, Petronijević 1, Kaličanin 7. Trener: Vladan Avramović.

CRVENA ZVEZDA: Trnić 13, Jakšić, Čanak, Marinković 1, Popović 9, Helić 6, Pušić (libero), Milenković 19, Novaković 7, Kecman 14, Lukić 2, Milović. Trener: Ratko Pavličević.