Smeč 5 slavio u derbiju

- -
0

U derbiju četvrtog kola Prve lige Srbije, odbojkašice Smeča 5 savladale su sinoć, posle taj-brejka, ekipu Crnokose iz Kosjerića, rezultatom 3:2 (25:21, 21:25, 12:25, 25:12 i 15:13).

Susret do sada neporaženih timova u sali „Artema“ opravdao je očekivanja. Domaće su bolje otvorile meč i prilično samouvereno rešile prvi set u svoju korist (25:21), ali je Crnokosa uzvratila istom merom u narednom setu, a potom sjajnom igrom u trećem periodu (25:12) osigurala je bod.

To kao da je razljutilo Kragujevčanke, koje su se revanširale istim rezultatom u četvrtom setu, pa su timovi u odlučujući taj-brejk ušli potpuno izjednačeni.

Završnica je bila izuzetno uzbudljiva, a neizvesno je bilo sve do samog kraja, kada su odbojkašice Smeča 5 bile pribranije i sa tri vezana poena preokrenule rezultat i ujedno stigle do pobede (15:13).

Posle ovog kola Smeč 5 ostaje na prvoj pozeciji sa 11 bodova, a šansu da mu se priključi imaće Radnički, koji danas od 19 časova igra gradski derbi sa Kragujem, u sali OŠ „Stanislav Sremčević“.

U narednom kolu igraće se još jedan gradski derbi, a ujedno i derbi kola, u kojem Radnički ugostiti Smeč 5.