Smeč 5 poražen posle preokreta

- -
0

smec 5U sedmom kolu Vinerštediše Superlige Srbije, odbojkašice Smeča 5 doživele su šesti poraz, ovoga puta od Železničara iz Lajkovca, na svom terenu – 3:1.

U prvom periodu „smečerkama“ je gotovo sve išlo od ruke. Odlično su servirale, bile dobre u bloku, sa izuzetno malim brojem grešaka, dok je Železničar obilato grešio u napadu i prilikom servisa, čak 12 poena su poklonile domaćem timu za ubedljivih 25:9.

Sasvim druga slika u preostala tri seta. Lajkovčanke su bile daleko bolje u realizaciji napada, veliki deo posla završavale su servisom, funkcionisao je i blok. I pored toga Kragujevčanke su imale prednost sve do 16:15, ali su tada stale. Železničar je preokrenuo (21:19), a potom i došao do izjednačenja – 25:20.

Odlično su Lajkovčanke krenule u trećem setu, povele su sa ubedljivih 8:2, a do kraja ovog perioda nisu ispuštale prednost – 25:14. Nešto bolje su domaće bile u četvrtom periodu, ali opet nedovoljno da ugroze raspoloženi tim Milivoja Radisavljevića. Kod pobednika najbolja je bila Marta Drpa sa 20 poena, dok je Sanja Trivunović imala 14. U Smeču 5 prednjačila je Sara Vojnić-Purčar sa 13.

Smeč 5 – Železničar 1:3 (25:9, 20:25, 14:25, 19:25)

Hala: OŠ „Stanislav Sremčević“. Gledalaca: 80. Sudije: Mirko Janković i Đorđe Stevanović. Trajanje meča: 90 minuta.

SMEČ 5: Vasojević, Pavlović 5, Radosavljević 5, Brđović 1, Bojanić (libero), Šviković 5, Glavčić, Banović 9, Vojnić-Purčar 13, Petronijević 1, Kaličanin 9. Trener: Vladan Avramović.

ŽELEZNIČAR: Veljković 4, Trivunović 14, Lazarević 4, Aćimović 9, Tešanović 5, Jegdić, Knežević (libero), Drpa 20, Vulović, Mrdak 4, Divac, Zlatić (libero). Trener: Milivoje Radisavljević.