Smeč 5 poražen od Dinama

- -
0

smec 5Odbojkašice Smeča 5 nastavile su seriju poraza u Vinerštediše Superligi, pošto su sinoć, u šestom kolu, izgubile na gostovanju poslednjeplasiranom Dinamu iz Pančeva – 3:0. Pančevke su tako stigle do prve pobede, posle pet poraza bez osvojenog seta.

Imale su domaće ogromnu prednost, s obzirom da je njihova igračica Kristina Đurić prošle godine nastupala baš za Smeč 5. Videlo se to u odlučujućim trenucima meča, u finišu drugog seta, kad je Dinamo izdržao nalet gostujućeg tima i duplirao prednost – 29:27. U trećem setu Smeč 5 je ostao bez svežine, pa je stigao samo do 13. poena.

„Smečerke“ su sada pretposlednje, sa samo bodom više od Dinama, a u narednom kolu dočekuju Železničar iz Lajkovca.

Dinamo – Smeč 5 3:0 (25:17, 29:27, 25:13)

Dvorana: „Strelište“ u Pančevu. Gledalaca: 100. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Predrag Balandžić (Beograd). Trajanje meča: 76 minuta.

DINAMO: Ašćerić 5, Živković, Sekulić 26, Vladisavljev (libero), I. Marković, Simić 4, Cvijović 12, Božić, Jovanović, Đurić 2, D. Marković 5, Janković 11. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

SMEČ 5: Vasojević, Pavlović 2, Radosavljević 11, Brđović 3, Bojanić (libero), Šviković 7, Glavčić, Banović 7, Vojnić-Purčar 6, Petronijević 2, Kaličanin 4. Trener: Vladan Avramović.