Šest medalja za Rejvense u Kruševcu

- -
0

Takmičari Badminton kluba Rejvens KG opravdali osvojili su šest medalja, na „Zmajevom turniru“ za juniore, koji se tradicionalno održava u Kruševcu.

Od osam takmičara kragujevačkog kluba, čak šest se okitilo medaljom.

Najsjajnije odličje osvojila je Anja Velemir (na slici) u konkurenciji devojčica do 13 godina starosti, pobedivši u finalu klupsku drugaricu, Milicu Sokolović, nakon izuzetno uzbudljivog nadigravanja u tri seta.

Pored Milice, srebrne medalje osvojili su Minja Milovanović (do 11 godina) i Jovan Babajić (do 17), a bronze su pripale Jani Nedeljković (do 11) i Davidu Đusiću (do 17).

Bez medalja su ostali najmlađi takmičari, Aleksandar Jovičić i Nikola Petrović, koji su takođe pružili maksimum i pokazali napredak u igri u konkurenciji dečaka do 11 godina starosti.

Na turniru je učestvovalo preko 60 takmičara iz 10 badminton centara iz cele Srbije.

Nakon uspešnog nastupa u Kruševcu, najmlađi „gavranovi“ će narednog vikenda braniti boje Srbije na „OSC Santa Klaus kupu” u Budimpešti.