Sedmi uzastopni poraz rukometaša Radničkog

- -
0

rk radnicki bosicNa gostovanju poslednjeplasiranom Železničaru iz Niša, rukometaši Radničkog doživeli su sedmi uzastopni poraz u Superligi, rezultatom 35:29.

Tokom većeg dela prvog poluvremena Kragujevčani su bili u vođstvu, koje je u 20. minutu iznosilo najvećih „plus tri“ – 14:11. Ipak, do odlaska na odmor Nišlije su uspele da potpuno preokrenu rezultat u svoju korist (17:15), ali su gosti u poslednjem minutu dali dva gola i izjednačili na 17:17.

Poslednji put izabranici Dragana Študera vodili su u 33. minutu (19:18), posle čega su domaći, predvođeni sjajnim golmanom Damjanovićem, koji je meč završio sa 20 odbrana, stigli do devet golova prednosti – 35:26.

Najefikasniji bio je Živković sa 10 golova, Đukić je dodao osam, a bivši igrač Radničkog, Ivan Šmigić, pet pogodaka.

Na drugoj strani Rajičević se devet puta upisao u strelce, a Bosić jednom manje.

Železničar – Radnički 35:29 (17:17)

NIŠ – Hala: „Čair“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kosanović i Nikolić (Pančevo). Sedmerci: Železničar 2(1), Radnički 2(1). Isključenja: Železničar 10, Radnički 6 minuta.

ŽELEZNIČAR: Vitas (1 odbrana), Damjanović (20 odbrana, sedmerac), Petrović, Živković 10 (1), Dolić, Šmigić 5, Mladenović 7, Veljković, Stefanović, Mađar, Basarić 1, Đukić 8, Manić 2, Tašković, Džokić 1, Kajganić 1.

RADNIČKI: Lekić (6 odbrana), Petrović (8 odbrana), Gemaljević (1 odbrana, sedmerac), Đukić, Pralica 4 (1), Janićijević, Filić, Stevanović, Mošić, Ramović, Simić, Milošević 2, Nikolić 2, Tomić 3, Bosić 8, Rajičević 9.