Rukometašice završile evropski nastup

- -
0

zrk radnicki

Rukometašice Radničkog eliminisane su iz Kupa pobednika kupova, pošto su i u revanš meču trećeg kola, koji je takođe odigran u rumunskoj Krajovi, poražene od istoimenog domaćeg tima, rezultatom 28:24.

Kragujevčanke su u finišu prvog dela imale i „plus tri“, ali su do odmora domaće minimalizovale zaostatak (12:11). Međutim, u nastavku susreta Rumunke su odmah napravile seriju od pet golova i pobegle na četiri gola „viška“, na šta se nadovezao i crveni karton najbolje igračice Radničkog, Anđele Janjušević, u 39. minutu.

Do kraja susreta Krajova je kontrolisala rezultat, a „tigrice“ su uspele samo da priđu na dva gola u par navrata.

Najefikasnija bila je Marija Todorović sa sedam golova, a Sanja Radosavljević dodala je pet.

SCM Krajova – Radnički Kragujevac 28:24 (11:12)

Krajova – Hala: „Polivalenta“. Gledalaca: 1.050. Sudije: Marija Ilieva i Silvana Karbeska (obe iz Makedonije). Sedmerci: SCM Krajova 3(3), Radnički  5(4). Isključenja: SCM Krajova 4, Radnički 10 minuta.

SCM KRAJOVA: Pasca, Ianasi 1, Horobet 4, Selaru 2, Georgesku 2, Živković 2, Petresku, Čiuka, Landre, Živković, Babeanu 4, Florika 6, Jovanesku 6, Čoarik 1, Bonea.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović, Prijović 3, Tanić, Radosavljević 5, Radović, Stajković, Simić 1, Lukić, Risović, Dukić 4, Tatar 1, Kulić, Todorović 7, Janjušević 3.