Rukometašice Radničkog bolje od imenjakinja

- -
0

U sedmom kolu Superlige Srbije, rukometašice Radničkog savladale su imenjakinje iz Svilajnca, rezultatom 28:25, i tako se revanširale za prošlogodišnju eliminaciju iz Kupa Srbije.

„Tigrice“ su prednost napravile u uvodnim minutima prvog poluvremena, a na odmor su otišle sa četiri gola viška (13:9).

Sigurnom igrom u nastavku susreta Kragujevčanke su privele meč kraju i stigle do važne pobede koja ih i dalje drži na deobi trećeg mesta sa beogradskim Milenijumom i Maks Sportom iz Nove Pazove, koji su takođe sakupili po devet bodova.

Najbolja igračica susreta bila je Katarina Stepanović sa 11 golova, dok je Jasmina Kukić-Radojičić postigla šest. Na drugo strani, povremena reprezentativka, Suzana Ćubela, u strelce se upisala devet puta.

Radnički Kragujevac – Radnički Svilajnac 28:25 (13:9)

KragujevacHala: „Jezero“. Gledalaca: 400. Sudije: Goran Kovač (Kosovska Mitrovica) i Srđan Milosavljević (Zvečan). Sedmerci: Radnički Kragujevac 5(5), Radnički Svilajnac 1(2). Isključenja: Radnički Kragujevac 8, Radnički Svilajnac 16 minuta.

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Ćosić, M. Jovanović, Kavrešan-Mačužić, Tanić, Stepanović 11, Radosavljević 2, Čairović 3 , Knežević, Milić, Tošović, Balać 4, Kukić-Radojičić 6, Filipović, Kuharović 1, Obućina, Stoiljković 1.

RADNIČKI SVILAJNAC: Georgijev, Paljoš, Filipović 4, Radojević 2, J. Petković, Cvetković 2, B. Petković, Aleksić 2, Simić 1, Jevtić, Glišović 4, Stoiljković, Kostrečević 1, Ćubela 9.