Rukometaši Radničkog ubedljivi i u Grčkoj

- -
0

Rukometaši Radničkog plasirali su se u osminu finala Čelendž kupa, pošto su i u drugom meču treće runde deklasirali grčki Pas Aeropos, ovoga puta u Edesi, rezultatom 33:26.

Kragujevčani su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti (14:12), a po povratku sa odmora nastavili su da rešetaju mrežu Grka, pa su postepeno uvećavali prednost.

Rajičević, Filić i Nikolić postigli su po pet pogodaka, dok su po jedan manje dali Pralica, Tomić i Bosić.

Podsetimo, u prvom meču Radnički je na parketu hale „Jezero“ slavio sa 38:25, pa su u narednu rundu takmičenja prošli sa ukupnim rezultatom 71:51.

Žreb za osminu finala biće održan u utorak, 4. decembra, u 11 časova.

Pas Aeropas – Radnički 26:33 (12:14)

DAK Edesa. Gledalaca: 420. Sudije: B. Frizer i L. Frizer (Češka). Isključenja: Aeropas 6, Radnički 4 minuta. Sedmerci: Aeropas 1(1), Radnički 4(2).

AEROPAS: Kotsifas, P. Cuvaras 5, Gizmu 2, Petridis 1, T. Cufaras 1, Kralis 4, Kiriaku, Andrejić 5, Vafeidis, Capas 1, A Arvanitidis, P Arvanitidis 4, Mojsios 3, Rodobitis.

RADNIČKI: Pralica 4, Radenović 1, Janićijević, Filić 5, Mandić, Lekić, Stevanović 1, Petrović, Milinčić 2, Simić 1, Milošević 1, Nikolić 5, Tomić 4, Gemaljević, Bosić 4, Rajičević 5.