Rukometaši Radničkog u četvrtfinalu Čelendž kupa

- -
0

rk radnicki dragunasRukometaši Radničkog plasirali su se u četvrtfinale Čelendž kupa, pošto su u revanš susretu osmine finala, koji su zbog smanjenja troškova kao formalni domaćini odigrali u Klaipedi, savladali ekipu Dragunasa, rezultatom 27:23, nadoknadivši tako „minus dva“ (28:30) iz jučerašnjeg meča.

Kragujevčani su imali gol prednosti od samog početka, a u 17. minutu uspeli su da se „odlepe“ na „plus četiri – 9:5. Ipak, Litvanci uspevaju da prepolove zaostatak četiri minuta kasnije (10:8), ali „crveni“ na poluvreme odlaze sa tri gola „viška“ – 14:11.

Odmah po povratku sa odmora Radnički ponovo dolazi do četiri gola prednosti (15:11), a u 37. minutu i do najvećih „plus šest“ – 18:12.

Do kraja susreta Dragunas je uspeo samo da smanji zaostatak na tri gola, u par navrata, ali su Kragujevčani sigurno priveli meč kraju.

Najzaslužniji za pobedu bili su Pralica i Rajičević sa po osam golova, Bosić je postigao pet, a Filić četiri.

Radnički – Dragunas 27:23 (14:11)

Klaipeda – Sportska hala „Neptunas“. Gledalaca: 550. Sudije: Časkis i Cakonas (Grčka). Sedmerci: Radnički 1(1), Dragunas 1(1). Isključenja: Radnički 12, Dragunas 4 minuta.

RADNIČKI: Kostić, Pralica 8, Radenović, Janićijević, Filić 4, Lekić, Stevanović, Petrović, Simić, Milošević, Nikolić 1, Tomić 1, Bosić 5, Rajičević 8.

DRAGUNAS: Simanavicius, Vaitkus 1, Bucius, Vorobjovas 4, Kremeris, Miciulis, Dulinskas, Juska 2, Mamkus, Jasinskas 2, Grize 5, Tručanovicius 4, Stankevicius 3, Dumcius 2.