Rukometaši Radničkog startovali pobedom

- -
0

rk radnicki pozarevac (2)

U prvom kolu plej-auta Superlige, rukometaši Radničkog slavili su na gostovanju lideru na tabeli timova koji se bore za opstanak, ekipi Požarevca, rezultatom 32:31 (17:14).

Start meča pripao je domaćinu, koji je vodio sve do 23. minuta, kada su Kragujevčani preokrenuli, a zatim i na poluvreme otišli sa tri gola „viška“.

Po povratku sa odmora gostu su u par navrata imali i „plus četiri“, ali su Požarevljani desetak minuta pre kraja preokrenuli i stekli vođstvo od dva gola (26:24). Usledila je uzbudljiva završnica, u kojoj se Radnički bolje snašao i sasvim zasluženo došao do važnih bodova u borbi za opstanak.

Zanimljivo da su se samo petorica igrača Radničkog upisala u strelce, a najefikasniji bio je Miloš Prodanović sa čak 11 golova. Pratili su ga Milan Đukić (8 golova), Miloš Barudžić (7) i Ivan Mošić (5), a u strelce se upisao i Ivan Milinčić.

Zanimljivo da su samo pre nedelju dana, Kragujevčani na istom mestu pretrpeli poraz (28:26), u poslednjem kolu regularnog dela.