Rukometaši Radničkog poraženi u Crvenki

- -
0

rk radnicki edesa nikolicRukometaši Radničkog doživeli su četvrti uzastopni poraz, na gostovanju pretposlednjem timu Superlige, Crvenki, rezultatom 26:23, u susretu 14. kola.

Kragujevčani su imali samo početno vođstvo, a onda domaći serijom 5:0 stižu do velikih 5:1. Ipak, izabranici Gorana Veselinovića uspeli su ubrzo da izjednače (6:6), posle čega se igralo gol za gol, sve dok domaći nisu novom serijom stigli do 14:10, što je bio i krajnji rezultat prvog dela.

U nastavku susreta Crvenka je vodila i sa šest golova razlike (18:12), a gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz.

U kragujevačkom timu najefikasniji bili su Nikolić i Bosić, sa po pet pogodaka, dok su kod domaćih prednjačili Gugleta sa šest i Petrović sa pet golova.

Ovi rivali sastaće se i u utakmici osmine finala Kupa Srbije, 6. marta, na ovom istom mestu.

Crvenka – Radnički 26:23 (14:10)

Hala: „Slobodan Mišković“. Gledalaca: 400. Sudije: Kosanović i Nikolić (obojica iz Pančeva). Sedmerci: Crvenka 2(2), Radnički 1(1) Isključenja: Crvenka 12, Radnički 10 minuta.

CRVENKA: Račić, Žegarac 4, Radonjić, Slavuljica, Račić 1, Perović 5, Nikolić, Mirić, Mjerimačka, Đurović 3, Egić, Grujičić 4, Gugleta 6, Sunajko, Zejak 3, Ivić.

RADNIČKI: Kostić 4, Pralica 3, Janićijević 1, Filić, Lekić, Stevanović, Mošić, Petrović, Simić, Milošević, Nikolić 5, Tomić 2, Bosić 5, Rajičević 3.