Rukometaši Radničkog poraženi od Zvezde

- -
0

rk radnicki edesa nikolicU premijernom susretu 23. kola Superlige, rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju Crvenoj zvezdi, rezultatom 25:22.

„Crveno-beli“ su bili u vođstvu tokom većeg dela meča, a Kragujevčani su tokom prvog poluvremena u par navrata uspeli samo da dođu do izjednačenja.

Međutim, u nastavku susreta Zvezda, predvođena golmanom Ivaniševićem (13 odbrana), „odlepila“ se na „plus pet“ (20:15) i sigurno čuvala vođstvo do kraja susreta.

Na drugoj strani, Kragujevčanima, koji su igrali bez povređenih krila, Kostića i Rajičevića, nije pomogla ni još jedna sjajna partija golmana Petrovića, koji je upisao 16 odbrana.

U beogradskom timu najefikasniji bili su Ćirić i Brajović, sa po sedam golova, dok su na drugoj strani Pralica, Nikolić i Bosić postigli po pet.

Crvena zvezda – Radnički 25:22 (13:11)

Dvorana: „Šumice“. Gledalaca: 400. Sudije: Mošorinski i Pandžić (Novi Sad). Sedmerci: Radnički 2(1). Isključenja: Crvena zvezda 6, Radnički 8 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (13 odbrana), Jovanović 1, Milošević, Šljivančanin 3, Babić 2, Ćorović, Šotić 1, Cupara, Ćirić 7, Davidović, Anđelić 4, Brajović 7, Milutinović, Antelj.

RADNIČKI: Đukić, Pralica 5(1), Janićijević, Filić, Lekić, Stevanović,  Mošić 1, Petrović (16 odbrana), Ramović 3, Simić, Milošević, Nikolić 5, Tomić 3, Bosić 5.