Rukometaši Radničkog poraženi od Vojvodine

- -
0

Posle tri vezana poraza, rukometaši Radničkog na zimsku pauzu odlaze sa šest pobeda iz 13 utakmica, što je bilo dovoljno tek za deveto mesto.

Kragujevčani su sinoć, na svom terenu, poraženi od novosadske Vojvodine, rezultatom 23:22, u zaostalom meču 12. kola Superlige Srbije.

U izuzetno kvalitetnoj utakmici, u kojoj su rivali bili ravnopravni tokom većeg dela, Vojvodina je tek u 52. minutu uspela da se odlepi na četiri gola viška (23:19) i tada je bilo jasno da će bodovi otići u Novi Sad.

Domaći su do kraja susreta uspeli samo da ublaže poraz, a nije im pomogla ni još jedna fantastična partija golmana Petrovića, koji je upisao 18 odbrana, četiri više od svog kolege Abadžića na drugoj strani.

Najefikasniji u Radničkom bili su Rajičević sa šest i Nikolić i Bosić sa po pet pogodaka, dok su u pobedničkom timu šestostruki strelci bili Stojanović i Stanković.

Radnički – Vojvodina 22:23 (11:11)

KRAGUJEVACHala: „Jezero“. Gledalaca: 150. Sudije: Rajić i Dragomirović (Beograd). Sedmerci: Radnički 3 (1), Vojvodina 3 (2). Isključenja: Radnički 8, Vojvodina 6 minuta.

RADNIČKI: Kostić 2, Pralica 3, Radenović, Janićijević, Filić 1, Mandić, Lekić, Stevanović, Petrović (18 odbrana, 1 sedmerc), Milinčić, Simić, Milošević, Nikolić 5, Tomić, Bosić 5, Rajičević 6 (1).

VOJVODINA: B. Radišić, Popov 3, M. Radišić, Barišić 2, Veselinov, Abadžić (14 odbrana, 2 sedmerca), Stojanović 6, Arsenić, Čupković, Pušica, Jošić 2, Marjanac 2, Milošević 1, Mitrović 1, Stanković 6, Đurković.

Tabela: Partizan 24, Vojvodina 22, Vrbas Carnex 18, Crvena Zvezda 15, Metaloplastika 14, Kolubara 13, Rudar 13, Zaječar 12, Radnički 12, Jugović Unimet 11, PKB 11, Napredak 11, Crvenka Jafa 6, Železničar 1949 0.