Rukometaši Radničkog deklasirali Zvezdu

- -
1

U derbiju 10. kola rukometaši Radničkog potpuno su nadigrali Crvenu zvezdu, rezultatom 28:18, na parketu hale „Jezero“.

Iako je trener Kragujevčana, Goran Veselinović, pred ovaj meč ulogu favorita prepustio crveno-belima, na terenu je sve izgledalo drugačije.

Beograđani su ravnopravan rival donekle bili samo u prvom poluvremenu, kada nisu dopuštali domaćem timu da se odlepi na više od dva gola, sa koliko su igrači Radničkog i otišli na odmor – 14:12.

Već na startu drugog poluvremena Radnički je duplirao prednost – 16:12, a potom je napravio sjajnu seriju koju je završio fantastični golman Radničkog, Dušan Petrović, pogotkom preko celog terena za prvo dvocifreno vođstvo – 25:15.

Do najveće prednosti kragujevački tim stigao je u 57. minutu – 28:17, a konačan rezultat Beograđani su postavili iz sedmerca, u poslednim trenucima utakmice.

Najzaslužniji za pobedu Radničkog svakako je kapiten Petrović, koji je pored već pomenutog postignutog gola, odbranio 16 udaraca i čak tri od četiri sedmerca. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Pralica sa šest pogodaka, Nikolić je dodao jedan manje, a Tomić i Rajičević po četiri.