Rukometaši do trijumfa u poslednjim sekundama

- -
0

Rukometaši Radničkog 1964 savladali su u 17. kolu Super B lige Lokomotivu u Lapovu 27:26 (13:13).

Kragujevčani su bolje otvorili utakmicu i već u 7. minutu poveli rezultatom 3:1, što je prenulo iskusne Lapovce koji serijom 3:0 prelaze u vođstvo. Sve do kraja prvog poluvremena ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, pa se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 13:13.

Drugi deo utakmice igrači Lokomotive agresivnijom igrom bolje otvaraju i dolaze po prvi put u vođstvo 3 gola razlike 17:14. Kragujevčani dugo nisu mogli da rezultatski pariraju domaćinima.Čini se da se ključni momenat odigrao u 55. minutu kada je kapiten Bogićević pri vođstvu Lokomotive 24:23 zaustavio sedmerac, kao i odbijenu loptu Jovanoviću. Radnički ubrzo poravnava rezultat preko Milosavljevića i ulazi u egal završnicu.

U samom finišu dolazi do prave drame na terenu. Pri rezultatu 26:26 četrdesetak sekundi pre kraja golman Lokomotive Stajković skida sedmerac Stošiću. U kontranapadu Jovan Bogićević brani ishitreni šut domaćih igrača i iz kontre bukvalno sa zvukom sirene Ilija Bogdanović postiže gol za konačnih 26:27 i tako donosi vrednu pobedu svom timu.

U redovima domaćina najefikasnia je bio Uroš Dilić sa 6 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Nebojša Stošić i Miloš Simić sa po 5 postignutih golova.

U narednom,18. kolu, Radnički će ugostiti ekipu Topličanina.