Remi vaterpolista Radničkog i Zvezde

- -
0

radnicki zvezda vaterpoloPred krcatim tribinama zatvorenog bazena Sportskog centra „Park“, vaterpolisti Radničkog i Crvene zvezde odigrali su nerešeno – 8:8, u derbiju pretposlednjeg kola Prve A lige. Ovaj susret odlučivao je ko će sa prvog mesta u plej-of, a s obzirom na to da su timovi izjednačeni po broju bodova, čelna pozicija pripala je crveno-belima, zahvaljujući pobedi u prvom međusobnom duelu.

Još uvek nedovoljno oporavljeni od prvog meča finala Kupa Evrope, koja im je glavni ovosezonski cilj, Kragujevčani su slabije otvorili utakmicu i dozvolili protivniku da povede sa 2:0. Mrežu golmana Radića načeo je Viktor Rašović, posle asistencije Borisa Vapenskog koji se potom i sam upisao u strelce.

Domaći su do pogotka stigli tek u šestom minutu, kada je Filip Filipović iskoristio igrača više, posle čega je Petar Ivošević zaradio isključenje sa pravom zamene zbog prigovora. Nedugo zatim gosti su ostali i bez kapitena Andrije Prlainovića, a Filipović je preciznim udarcem iz peterca poravnao rezultat – 2:2.

Međutim, Zvezda se u drugom minutu druge četvrtine vratila u vođstvo, pogotkom Duška Pijetlovića, a dva minuta kasnije Nikola Rađen je udvostručio prednost – 4:2.

Odmah zatim, na drugoj strani Filip Filipović je još jednom prevario Šefika iz peterca, a novo izjednačenje Radničkom je doneo kapiten Vanja Udovičić, minut pre kraja prvog poluvremena.

Šumadinci su još bolje zaigrali na startu drugog dela, a prvo vođstvo domaćem timu doneo je Slavko Gak fantastičnom „žabicom“. Iskusni Aleksandar Ćirić potom je primetio da je gostujući golman ostavio nebranjenu čitavu levu stranu i preciznim udarcem uz stativu udvostručio vođstvo domaćih – 6:4.

Nakon toga zaostatak je smanjio Duško Pijetlović, veoma lepim udarcem u desni ugao Radićevog gola, ali samo na kratko, jer je već u narednom napadu Gak još jednom bio precizan – 7:5.

Da gosti u poslednji period igre uđu sa „minus jedan“ postarao se Strahinja Rašović, a izjednačenje Beograđanima doneo je Avramović, sa igračem više (7:7). Već u sledećem napadu Vapenski koristi novu brojčanu prednost i donosi novo vođstvo crveno-belima, ali na drugoj strani odmah uzvraća Ćirić.

U preostala četiri minuta. vaterpolisti Radničkog propustili su nekoliko šansi za pobedu, dok je Zvezda na 47 sekundi do kraja imala napad sa igračem više koji nije iskoristila.

Sa tri pogotka najefikasniji bio je Filip Filipović, po dva su postigli Ćirić i Gak, a jedan Udovičić, dok su na drugoj strani Vapenski i Pijetlović bili precizni po dva puta, a jednom braća Strahinja i Viktor Rašović, Rađen i Avramović.

Filip Filipović smatra da je njegov tim bio bliži pobedi.

– U nekoliko navrata imali smo šansu da ih matiramo, ali nismo uspeli. Očigledno da je umor i emotivno pražnjenje u finalu Kupa Evrope učinio svoje, zbog čega smo platili ceh na ovom meču i nismo iskoristili lepu priliku da završimo ligaški deo na prvom mestu. Igrači Crvene zvezde zaslužuju sve čestitke za sjajan meč. Odlično su se borili, jer se nisu mnogo pitali i nisu imali šta da izgube. Najvitnije je da se dobro odmorimo, jer je evidentno da nismo mogli da održimo visok tempo tokom cele utakmice – kaže Filipović.

Hrvatski reprezentativac Damir Burić rekao je da je i ova utakmica pokazala da prva tri tima imaju približno jednake šanse za osvajanje titule i da svako svakoga može da pobedi.

– Odigrali smo jako tešku utakmicu. Želeli smo da ostvarimo pobedu i nismo uspeli, ali šta da se radi. U plej-of ulazimo sa drugog mesta, pa ćemo samim tim imati i težeg protivnika u polufinalu. Partizan nas je pobedio u Kupu i pokazao da nikako nije za potcenjivanje. Objektivno, prve tri ekipe imaju najveće šanse da osvoje titulu, a presudiće nijanse – smatra Burić.

Sa druge strane, jedan od najzaslužnijih što je Zvezda uspela da odnese bod iz Kragujevca,  iskusni golman Denis Šefik, složio se sa Filipovićem da su Kragujevčani zaslužili pobedu.

– Radnički je bio bliži pobedi, ali su se moji saigrači fenomenalno borili. Izdržali su neverovatne stvari, o kojima ne bih sada govorio. S obzirom na to da su nam isključeni najbolji igrač i drugi bek, Radnički je ovu utakmicu morao da dobije. Kragujevčani su u poslednjih par utakmica pokazali svoje pravo lice, što ovoga puta nije bilo ni približno. Zato smo mi ovako okrnjeni uspeli da izvučemo važan remi. Tvrdim da Radnički ima najkvalitetniji sastav i predstoji nam velika borba za trofej.

Radnički – Crvena zvezda 8:8 (2:2, 2:2, 3:2, 1:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Vojin Putinković i Srđan Mišković (obojica iz Beograda). Igrač više: Radnički 9(3), Crvena zvezda 8(3). Peterci: Radnički 2(2).

RADNIČKI: Radić, Burić, Popović, Marković, Gak 2, Bašić, Ćirić 2, Zloković, F. Filipović 3, Udovičić 1, Đ. Filipović, Lazić.

CRVENA ZVEZDA:  Šefik, S. Rašović 1, Rađen 1, Ivošević, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 1, V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović, Eškert, Stojčić.