Remi Srbije i Danske na „Čika Dači“ (FOTO)

- -
0

srbija danska (7)

Na startu elitne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrača do 19 godina, Srbija je odigrala nerešeno – 2:2, sa selekcijom Danske,na stadionu „Čika Dača“ u Kragujevcu.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a Danci su imali nekoliko stopostotnih šansi. Ipak, gosti su došli u vođstvo u 56. minutu, pogotkom iz penala Delunda. Ali, njihova radost kratko je trajala, jer je samo četiri minuta kasnije Šaponjić doneo izjednačenje (1:1).

Posle akcije iz kontranapada Larsen je vratio Dansku u vođstvo, u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Mijailović, osam minuta kasnije.

U drugom duelu grupe 7, Francuska je savladala Crnu Goru, minimalnim rezultatom (1:0). U drugom kolu Srbija u subotu, u Gornjem Milanovcu, dočekuje Crnu Goru, a u utorak se vraća na „Čika Daču“, u verovatno i odlučujućem duelu sa Francuzima.

Srbija – Danska 2:2 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 2.000. Sudija: A.Ulusoj (Turska). Strelci: 0:1 Delund u 56 (iz jedanaesterca), 1:1 Šaponjić u 60, 1:2 Larsen u 76, 2:2 Mijailović u 84 minutu. Žuti kartoni: Stojanović, Šaponjić, Lijanko, L. Jović, Milinkoviđ-Savić (Srbija), Kristensen (Danska).

SRBIJA: Milinković-Savić, Stanković (od 61.Mijailović), Lijanko, Stojanović, Avramović, Lutovac (od 90. Zličić), Šaponjić, Glavčić, Špoljarić (od 75.Špoljarić), F.Jović, L.Jović. Selektor: Branislav Nikolić

DANSKA: Iversen, Mu. Kristensen (od 75. Laursen), Skovgard, Munksgard, Rasmunsen, Mi.Kristensen, Larsen, Delund, Kalesce (od 90. Halse), Tihosen. Selektor: Bent Kristensen

srbija danska (14) srbija danska (13) srbija danska (12) srbija danska (11) srbija danska (10) srbija danska (9) srbija danska (8)  srbija danska (6) srbija danska (5) srbija danska (4) srbija danska (3) srbija danska (2) srbija danska