Remi Ekonomca B, poraz Mašinca

- -
0

U prvom kolu Druge futsal lige, grupa Zapad, Ekonomac B je remizirao sa Novim Pazarom 3:3, dok je Mašinac pretrpeo visok poraz na gostovanju Krčagovu – 7:1.

Pre početka susreta u hali „Jezero“, direktor lige, Dejan Prodanović, uručio je pehar Ekonomcu B za prvo mesto u Trećoj futsal ligi Srbije.

„Studenti” su vodili sa 2:0 na poluvremenu, početkom drugog dela stigli i do tri gola prednosti, ali su Pazarci preko Jankovića u 25. i 26. minutu smanjili na 3:2, a autogolom Radina stigli do boda.

Dva gola za Kragujevčane postigao je Novaković, a jednom je bio precizan Aleksić.

Strelci. 1:0 Novaković u 4, 2:0 Aleksić u 7, 3:0 Novaković u 22, 3:1 Janković u 25, 3:2 Janković u 26, 3:3 Radin (ag) u 37 minutu.

EKONOMAC B: MILIĆEVIĆ, NOVAKOVIĆ, RADIN, VESIĆ, SREDOJEVIĆ, Avramović, Aničić, Aleksić, Nikolić

NOVI PAZAR: MURATOVIĆ, REDŽOVIĆ, DELOVAC, SADOVIĆ, BIHORAC, Lakota, Delić, Bihorac, Jovanović, Radetinac, Janković.

Igrači Mašinca su dobro započeli gostovanje bivšem prvoligašu, Krčagovu i sve do 15. minuta imali inicijativu, dok se domaćin branio i vrebao šansu iz kontranapada.

Upravo iz jedne takve akcije Maksimović dovodi Krčagovo u vođstvo. Iz sličnih situcija domaći su uvećavali prednost i kažnjavali propuštene prilike igrača Mašinca.

Jedini gol za Kragujevčane postigao je Cvetković u 21. minutu, posle sjajnog solo prodora.

Strelci: 1:0 Maksimovic 15, 2:0 Stojkovic 17, 3:0 Gligorijevic 20, 3:1 Cvetković 21, 4:1 Maksimović 28, 5:1 Kuzmanović (k.u.) 35, 6:1 Kuzmanovic (k.u.) 37, 7:1 Maksimović u 38.min.

KRČAGOVO: KUZMANOVIĆ, STOJKOVIĆ, V. PETROVIĆ, GLIGORIJEVIĆ, MAKSIMOVIĆ, Vasović, D. Petrović, V. Lazarević, Pešić, M. Lazarević.

MAŠINAC:BJELANOVIĆ, PAJIĆ, BRDAR, GAVRILOVIĆ, CVETKOVIĆ, Tubić, Popović, Antić, Petrović, Matović, Mijatović.

Drugo kolo na programu je za vikend. Ekonomac B gostuje Koloradu iz Gornjeg Milanovca, a Mašinac Partenonu iz Smederevske Palanke.