Radnički zbacio Kraguj sa trona

- -
0

zok radnickiPobedom nad imenjakinjama iz Beograda, odbojkašice Radničkog su pre samo nedelju dana omogućile Kraguju da se vrati na prvu poziciju, a sinoć su trijumfom nad gradskim rivalom (3:1), u hali „Park“, ponovo postavile Beograđanke na mesto koje vodi u Superligu.

Za „crvene“ ovaj meč nije imao gotovo nikakvog rezultatskog značaja, jer su se posle mnogo oscilacija u sezoni našle na sedmom mestu, koje je u ovom trenutku i njihov teorijski maksimum, a opstanak su odavno obezbedile.

Međutim, to im nije zasmetalo da i drugi put u sezoni uzmu ceo plen Kraguju, kojem je za ostanak na prvom mestu bila dovoljna i minimalna pobeda (3:2).

Od samog starta vođena je velika borba, pa su prva dva seta rešena na razliku. Uvodni je dobio Radnički (26:24), a u narednom, još dužem, Kraguj je uspeo da izjednači (29:27).

Poravnanje rezultata nije dalo krila odbojkašicama Kraguja. Naprotiv, Radnički je u trećem setu prosto počistio protivnika sa terena – 25:12, a zatim i overio trijumf – 25:23.

Do kraja su ostala još dva kola i teško je verovati da će beogradski Radnički dopustiti gubitak bodova na gostovanju pretposlednjem Studentu i protiv Zrenjanina na svom terenu. Sa druge strane, Kraguj najpre gostuje ekipi Crnokose u Kosjeriću, a potom dočekuje niški Student. Odbojkašice Radničkog u sledećem kolu dočekuju čačanski Libero, a onda idu na noge Futogu.