Radnički u osmini finala Čelendž kupa

- -
0

Odbojkaši Randičkog plasirali su se u osminu filana Čelendž kupa, pošto su i u Holandiji savladali ekipu Orion Dotinhema. Rezultat je bio isti kao i u prvom meču – 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, ).

Na startu meča domaći su imali poen prednosti, ali su Kragujevčani sa minimalnim vođstvom otišli na prvi obavezni predahu (8:7). Sredinom seta Holanđani su stigli do preokreta, ali je Radnički u finišu uspeo da osvoji ovaj period igre – 25:23.

Drugi set izabranici Dejana Matića su znatno lakše rešili u svoju korist. Sve vreme su bili u vođstvu, koje je u jednom trenutku išlo i do sedam poena (12:5). Ipak, Orion je u par navrata prišao na poen zapstatka, ali to je bilo sve što je uspeo da uradi.

Treći period igre bio je potpuno suprotan od prethodnog. Domaći su u potpunosti držali konce igre u svojim rukama. Imali i šest poena „viška“ (15:9) i na kraju stigli do počasnog seta – 25:21.

Osokoljeni osvajanjem prethodne deonice, Holanđani su bolje otvorili četvrti set, ali je Radnički sredinom ovog perioda igre preokrenuo rezultat i na kraju stigao do pobede koja ga vodi u TOP 16 fazu ovog takmičenja.

U osmini finala Čelendž kupa Radnički će igrati protiv Kaknja iz Bosne i Hercegovine.

Prva utakmica će se odigrati između 15. i 17. januara u Kaknju, a revnaš između 22. i 24. januara u Kragujevcu.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Stevanović sa 17 poena, Vladimir Čedić je postigao jedan manje, Radiša Stevanović 12, a Nemanja Radović 11 poena.