Radnički stigao do pobede u 94. minutu

- -
0

fk radnicki javorPosle više od četiri i po meseca posta, fudbaleri Radničkog 1923 ostvarili su pobedu, protiv Hajduka iz Kule – 3:2, u meču 19. kola Superlige, na stadionu „Čika Dača“.

Do veoma važnih bodova u borbi za opstanak Kragujevčani su stigli u 94. minutu, kada je Darko Fejsa, u želji da centrira, sa oko 35 metara sa leve strane lobovao golmana gostiju Braća, koji je loše procenio let lopte.

U prvom poluvremenu, izuzev tri gola koja su postignuta iz poluprilika, uzbuđenja gotovo i da nije bilo. Sve vredno pomena odvilo se u periodu od šest minuta.

Radnički je do prvog vođstva stigao u 23. minutu. Posle proigravanja Marića, Fejsa je centrirao sa leve strane, a lopta se odbila od štopera Nemanje Crnoglavca i završila u mreži gostiju.

Radost Kragujevčana kratko je trajala. Nepun minut kasnije Veselinović se sjurio u šesnaesterac Radničkog i savladao Čančarevića iz drugog pokušaja, posle greške Tintora.

Međutim, domaći ponovo dolaze u vođstvo u 29. minutu, kada je Beljić izbacio iz igre levog beka gostiju, a potom sa ivice šesnaesterca uputio neodbranjiv udarac u desni gornji ugao nemoćnog golmana Braća.

Kuljani su bili konkretniji u nastavku susreta, imali loptu u nogama, dok se Radnički povukao, pa se igralo na polovini domaćih. U 50. minutu Cvetković je šutirao pored gola, a 13 minuta kasnije gosti dolaze do novog izjednačenja.

Posle centaršuta Dejana Rusmira sa desne strane, rezervista Branislav Tošić najbolje se snašao u petercu i poslao loptu iza leđa golmana domaćih, koji nije uspeo najbolje da interveniše.

U 66. minuta u igru je ušao Darko Spalević, što su domaći navijači ispratili salvom zvižduka, a potom i nizom uvredljivih povika na račun iskusnog napadača.

Mogli su nedugo zatim igrači Hajduka i do potpunog preokreta, kada je udarac oprobao Jevtović, ali se lopta od Miloša Tintora odbila u korner.

U 90. minutu Tintor je glavom pogodio stativu, a u nastavku akcije lopta je posle gužve u šesnaestercu otišla u korner.

Činilo se tada da će doći do nove podele bodova, ali je porazu Hajduka kumovao bivši kapiten tog tima, Darko Fejsa, iz već pomenute situacije, posle čega je sudija Ninoslav Spasić označio kraj susreta.

Radnički 1923 – Hajduk 3:2 (2:1)

KRAGUJEVACStadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 2.000. Sudija: Ninoslav Spasić (Surdulica). Strelci: Crnoglavac (autogol) u 23, Beljić u 29. i Fejsa u 90. minutu za Radnički, a Veselinović u 24. i Tošić u 63. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Beljić, Pavlović (Radnički 1923), Vuković (Hajduk).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Fejsa, Tintor, Rosić, I. Petrović (od 80. Kovačević), Svojić (od 67. Spalević), Beljić, Marić, Milošković, Milovanović.

HAJDUK: Brać, Cvetković, Crnoglavac (od 46. Tošić), Vuković, M. Veselinović, Ćulum, Obrovac (od 70. Jevtović), Sekulić, Kiš (od 82. Milutinović), L. Veselinović, Rusmir.