Radnički startovao pobedom

- -
0

Fudbaleri Radničkog 1923 otvorili su pobedom novu sezonu u Prvoj ligi Srbije, pošto su na „Čika Dači“ savladali velikog rivala, užičku Slobodu, rezultatom 2:0.

„Đavoli“ su poveli već u 14. minutu, kada je novopridošli igrač iz Inđije, Mile Vujasin najpre srušen u šesnaestercu, a zatim i sigurno sproveo najstrožu kaznu.

Do odlaska na odmor pravih prilika gotovo da nije bilo, mada su u finišu domaći napravili dve greške u odbrani koje su mogle skupo da ih koštaju.

U nastavku susreta Radnički je zaigrao još bolje, ali nije iskoristio dve prilike na startu drugog dela. Ipak, na drugi pogodak se čekalo samo do 63. minutu, a Vujasin se ovoga puta našao u ulozi asistenta, pošto je sjajnom dijagonalom uposlio još jednog novajliju, Tomislava Todorovića, koji sa nekih desetak metara pogađa donji levi ugao – 2:0.

Nedugo zatim Vujasin je oprobao šut i iz slobodnog udarca, ali je golman Koč krajnjim naporima poslao loptu u korner.

U finišu meča Sloboda je stvorila par poluprilika, ali promene rezultata nije bilo.

Radnički u drugom kolu gostuje dojučerašnjem superligašu Borcu iz Čačka, a potom igra dve utakmice pred svojom publikom, protiv Inđije i Novog Pazara.

Radnički 1923 –Sloboda 2:0 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: „ČIKA DAČA“. Sudija: Nemanja Gajdobranski (Novi Sad). Strelci: Vujasin u 14. minutu (jedanaesterac) i Todorović u 63. minutu. Žuti kartoni: Raičević i Vujasin (Radnički 1923), Bosanac i Simon (Sloboda).

RADNIČKI 1923: Raičević, Markišić, Ilić M., Lalić (Aleksijević), Todorović T. (Božović), Dimitrić, Lukić (Maksimović), Vujasin, Petrović, Varjačić, Zdravković.

SLOBODA: Koč, Andrić, Šarac, Tamindžić, Bosanac, Simon, Mihailović, Lazović, Gavrić, Miketić, Filipović.