Radnički slavio u derbiju začelja

- -
0

fk radnicki rad miloskovicU derbiju začelja, fudbaleri Radničkog 1923, savladali su velikog rivala, ekipu Smedereva, rezultatom 2:0. U dresu Smedereva našla su se čak sedmorica dojučerašnjh igrača Radničkog: Ivan Božović, Marko Ristić, Danko Opančina, Filip Osman, Dragan Radosavčljević, Predrag Sikimić i Miloš Đorđević.

U većem delu prvog poluvremena Kragujevčani su imali terensku inicijativu, dok su gosti uglavnom pokušavali iz kontranapada. Međutim, Smederevci umalo da povedu u 42. minutu, kada je Radosavljević odlično proigrao Ristića, koji se sjurio po levom boku i izašao sam ispred Čančarevića, ali je pogodio stativu.

Pred odlazak na odmor Bubanja je fantastično šutirao sa 35 metara, a najbolji akter prvog poluvremena, golman Mladen Živković, uspeo je tek iz dva puta da sačuva svoju mrežu.

U nastavku susreta izabranici Dejana Đurđevića zaigrali su još ofanzivnije, što im se isplatilo u 57. minutu kada je najpre Spalević oboren na dvadesetak metara od protivničkog gola, a Bojan Beljić iz slobodnog udarca poslao loptu iza leđa Živkovića, koji je imao loptu na ruci.

Mogli su ubrzo zatim domaći u nekoliko navrata da uvećaju prednost. U 63. minutu Mirić je sa desne strane pronašao Miloškovića čiji je udarac glavom izblokirala odbrana Smedereva. Devet minuta kasnije centrirao je Beljić sa desne strane, a Mirić nije uspeo klizećim udarcem da ugrozi protivnički gol. Živkoviće je bio siguran i u 83. minutu, kada je šutirao Beljić sa ivice šesnaesterca, ali ne i minut kasnije, kada je Milošković postigao sjajan gol iz kornera.

Radnički 1923 – Smederevo 2:0 (0:0)

Stadion: „Čika Dača“. Sudija: Dragan Krstić. Strelci: Beljić u 57. i Milošković u 83. minutu. Žuti kartoni: Beljić (Radnički 1923), Osman, Sikimić (Smederevo).

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Fejsa, Bubanja, Otašević (od 46. Marić), I. Petrović, Petronijević (od 73. Nedović), Beljić, Milošković, Mirić, Spalević (od 85. Andrić).

SMEDEREVO: Živković, Božović, Ristić, Opančina, Gegić, Atanacković, Miljković (od 65. Veljović), Osman, Milosavljević (od 89. Đorđević), Radosavljević (od 79. Stojanović), Sikimić.