Radnički slavio u derbiju sa Ribnicom

- -
0

Odbojkaši Radničkog pobedili su u komšijskom derbiju, kraljevačku Ribnicu, rezultatom 3:1.

Kragujevčani su bolje otvorili meč i osvojili prvi set rezultatom 25:19, ali su gosti uzvratili sa 25:21 u drugom setu i poravnali rezultat.

To je bilo sve što su Kraljevčani uspeli da urade u ovom meču, jer su odbojkaši Radničkog ubedljivo rešili treći period igre u svoju korist (25:15) i tako trasirali put ka osvajanju nova tri boda.

Doduše, Ribnica je povela u četvrtom setu sa 3:0, ali su domaći odmah preokrenuli, a potom fantastičnom serijom (25:6), osvojili četvrti set sa 25:9.

Najefikasniji bio je Nemanja Stevanović sa 16 poena, dok su Ćirović i Čedić postigli jedan manje. U poraženom timu Januzović je upisao 13, a dojučerašnji igrač Radničkog, Mirko Radević 12 poena.

Radnički  – Ribnica 3:1 (25:19, 21:25, 25:15, 25:9)

KRAGUJEVACHala: „Jezero“. Gledalaca: 350. Sudije: Ivan Lazarević i Stanislava Simić. Trajanje meča: 101 minut.

RADNIČKI: Ćirović 15, N. Stevanović 16, Jovanović 1, N. Radović 8, Protić (libero), Perović, Vulović, R. Stevanović 12, Ilić 1, Čedić 15, Blagojević 2, Pantelić (libero).

RIBNICA: Janićijević, Okosanović, Veljović, Januzović 13, Močić (libero), Janković (libero), B. Radović 10, Bičanin, Marinković 8, Lukić, Trajčevski 9, Radević 12.