Radnički savladao Vojvodinu, opstanak na vidiku

- -
0

fk radnicki miloskovic vojvodinaRadnički je sasvim zasluženo osvojio izuzetno važne bodove u borbi za opstanak, pobedom nad novosadskom Vojvodinom, koja je propustila priliku da iskoristi kiks Crvene zvezde protiv Slobode i da u direktnom duelu sa „crveno-belima“ odlučuje o drugom mestu.

Međutim, gosti su prvi pripretili. Već u prvom minutu imali su odličnu priliku, kada je, posle greške Čančarevića i Otaševića, Aleksandar Katai izašao sam ispred golmana Kragujevčana, ali je šutirao preko gola. Samo dva minuta kasnije uzvratili su domaći. Beljić je odlično glavom uposlio Spalevića koji je atraktivno šutirao, a golman gostiju Nemanja Supić izbacio loptu u korner.

Posle nove greške Kragujevčana gosti su ponovo došli u izglednu priliku sredinom poluvremena. Naime, Slavko Marić je na sredini terena greškom loptu dodao Enveru Alivodiću, a ovaj se sjurio ka protivničkom golu i šutirao tik pored desne stative, sa nekih dvadesetak metara. Potom je u dva navrata udarac oprobao i Stojan Vranješ, ali je Čančarević bio na visini zadatka.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 36. minutu. Petar Pavlović je odlično izveo slobodan udarac sa nekih 35 metara, a najviši u skoku bio je kapiten domaćih Darko Spalević, koji glavom smestio loptu u donji levi ugao Supićevog gola.

Zaigrali su fudbaleri Radničkog još ofanzivnije u nastavku susreta, pa su imali nekoliko izglednih šansi. U 54. minutu bili su u kontri tri na jedan, ali je Spalević poslao prejak pas ka Miloškoviću. U nastavku akcije centrirao je Svojić, a Vujačić u poslednjem trenutku intervenisao ispred Spalevića. Četiri minuta kasnije mladi Ivan Petrović je sjajno uposlio Stanimira Miloškovića, koji se našao oči u oči sa golmanom gostiju i pogodio stativu. Odmah zatim Fejsa je povezao sa golom Spalevića, koji nije uspeo da lobuje Supića.

Tek u 70. minutu Vojvodina je pripretila preko Kataija, posle prodora sa leve strane, ali je Čančarević ponovo bio siguran. U finišu susreta gosti su sve karte bacili u napad, što su Kragujevčani iskoristili i potvrdili pobedu, pogotkom iz kontranapada. Sjajni vezista Stefan Nedović odlično je uposlio Ivana Petrovića, koji je rutinski poslao loptu iza leđa nemoćnog Supića.

Na poluvremenu utakmice šefu stručnog štaba Radničkog, Dragoljubu Bekvalcu, pozlilo je zbog visokog pritiska, pa je kolima hitne pomoći prevezen u bolnicu, posle čega je ekipu predvodio njegov pomoćnik Vladimir Pantelić.

– Publika je mogla da uživa u pravoj prvenstvenoj utakmici. Prevashodno nam je bio motiv da razuverimo neverne Tome koji su pričali o neregularnosti i svačemu, osim o fudbalu. To se videlo danas, u jednoj pravoj muškoj utakmici, u kojoj smo više želeli pobedu. Dobro smo ušli u meč, dali gol na vreme. Na poluvremenu smo doživeli malu nezgodu, pozlilo je treneru Bekvalcu, a ovu pobedu svi u klubu posvećujemo njemu. Drago mi je što smo pobedili zbog igrača koji su uložili veliki trud i mislim da Kragujevac zaslužuje da ima superligaša, koji će uvek biti u vrhu. Nadam se da ćemo izboriti opstanak u eliti – rekao je Pantelić.

Trener gostiju, Nebojša Vignjević, smatra da je Radnički zasluženo stigao do pobede.

– Presudila je veća želja igrača Radničkog koji su imali veliki motiv, mada ne mogu da kažem ni da moji igrači nisu želeli pobedu. U uvodnim minutima prvi smo došli do šansi, ali ih nismo iskoristili, a kako je vreme proticalo Radnički se sve više dizao. Iz prekida smo, nažalost, primili gol u prvom poluvremenu, što je dalo krila domaćim fudbalerima. U drugom poluvremenu smo pokučali, ali Radnički, koji ima odličnu kontru, sve vreme nam je pretio i stvorio dosta dobrih prilika. Pre drugog gola smo se totalno otvorili i na kraju smo kažnjeni. Kragujevčani su zaslužili pobedu, bili su bolji, više želeli. Želim im puno uspeha i da ostvare zacrtani cilj – kaže Vignjević.

Radnički 1923 – Vojvodina 2:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 3.500. Sudija: Milan Karadžić (Beograd). Strelci: 1:0 Darko Spalević u 36, 2:0 Ivan Petrović u 90. minutu. Žuti kartoni: Milošković, Čančarević, I. Petrović (Radnički 1923), Mitošević, Katai (Vojvodina).

Radnički 1923: Čančarević, Pavlović, Tintor, Otašević, Fejsa, Marić, I. Petrović, Svojić (od 84. Nedović), Beljić (od 72. Mirić), Milošković, Spalević (od 80. Milovanović).

Vojvodina: Supić, Vulićević, Đurić, Vujačić, Nastić, Mitošević, Poletanović, Smiljanić (od 46. Oumaru), Vranješ (od 65. Kosović), Katai, Alivodić (od 76. Deletić).