Radnički savladao Teleoptik

- -
0

Fudbaleri Radničkog 1923 očekivano su savladali pretposlednji Teleoptik, na svom terenu, rezultatom 1:0, u osmom kolu Prve lige Srbije.

Gol odluke postigao je Nenad Đurđević, već u šestom minutu, kada je posle asistencije Vidovića ušao u kazneni prostor i uputio precizan udarac iskosa sa leve strane.

Međutim, posle vođstva Kragujevčani su se povukli i dozvolili mladoj gostujućoj ekipi da razvije pas igru i preuzme terensku inicijativu, iz koje je došla do nekoliko prilika, ali ne i do gola. Radnički je vrebao šansu iz kontranapada, iz kog je Andrić u 42. minutu pokušao da uposli Miljuša, ali je golman Trnić intervenisao u poslednjem trenutku.

U nastavku susreta Radnički je ponovo povezao redove, bio konkretniji, ali ni gosti nisu bili bezopasni. U 87. minutu Čemelj je glavom šutirao pod prečku iz peterca, a golman domaćih Raičević je još jednom sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

„Crveni“ su trenutno na deobi drugog mesta sa Metalcem iz Gornjeg Milanovca, koji svoj meč igra danas. Posle dve uzastopne utakmice na „Čika Dači“, u narednom kolu gostuju Inđiji.