Radnički savladao Cedevitu u prepunom „Jezeru“

- -
0

kk radnicki capin abaU fantastičnoj atmosferi krcatog „Jezera“, koje je bilo ispunjeno do poslednjeg mesta, košarkaši Radničkog savladali su zagrebačku Cedevitu, posle rovovske borbe, rezultatom 85:77.

U veoma neizvesnoj prvoj četvrtini timovi su se smenjivali u vođstvu kao na klackalici, a uprkos tome što su Kragujevčani sredinom ovog perioda imali vođstvo od četiri poena  (16:12), gosti na mali odmor odlaze sa košem prednosti – 29:27.

Potpuno drugačija situacija viđena je u drugoj četvrtini, kada je viđeno i više nego duplo manje poena, ali su gosti, predvođeni Tomasom i Grinom, uvećali prednost i na poluvreme sa pet poena viška (43:38).

Do najvećeg vođstva Zagrepčani su stigli u 22. minutu (46:38), ali je tada usledila serija Radničkog 8:0, za izjednačenje. Trojkom Sutona Cedevita odmah vraća prednost od tri poena, koju je čuvala sve do 28. minuta, kada je Radnički trojkom Varde posle dužeg vremena bio u vođstvu (56:55). Ipak, Tomas postiže trojku u poslednjim sekundama treće četvrtine, pa gosti u poslednju deonicu ulaze sa dva poena prednosti – 61:59.

A onda je proradio fantastični plejmejker Radničkog, Aleksandar Ćapin, koji je postigao čak 17 poena u četvrom periodu igre i doneo svom timu veliku pobedu.

Pored toga što je sa 23 poena bio najefikasniji igrač susreta, Ćapin je bio i najkorisniji – indeks 28. Odlično je šutirao za tri poena (7/9), a upisao je i osam asistencija. Čak trojica igrača Radničkog upisala su po 14 poena – Sinovec, Varda i Vajt, a treba istaći da je i Borisov, koji je meč završio sa osam poena, postigao nekoliko važnih koševa.

Radnički – Cedevita 85:77 (27:29, 11:14, 21:18, 26:16)

KRAGUJEVACHala: „Jezero“. Gledalaca: 4.200. Sudije: Damir Javor, Radomir Vojinović, Sašo Petek.

Radnički: Miljenović, Sinovec 14, Ćapin 25, Jović, Marković 4, Emening 2, Varda 14, Birčević 6, Borisov 8, Krstović, Mijatović, Vajt 14.

Cedevita: Rajt 8, Šuput 6, Lebo, Andrić6, Buva, Suton 13, Bilan 2, Ilievski, Nurkić, Tomas 17, Grin 15, Baždarić 8.