Radnički poražen na „Marakani“

- -
0

fk radnicki crvena zvezda miloskovicFudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od Crvene zvezde, na „Marakani“, rezultatom 2:0, u meču 20. kola Superlige.

U kragujevačkom timu zbog povrede nije bilo štopera Tintora i Rosića, pa je vatreno krštenje imao Vladimir Bubanja, dok je na drugoj strani debitovao novi trener Zvezde, Sa Pintu.

U većem delu prvog poluvremena „crveno-beli“ su igrali nepovezano, čak su gosti imali i najbolju šansu. Naime, u 24. minutu Mirić je odlično uposlio Miloškovića, koji je sa pet metara iskosa sa leve strane šutirao pravo u golmana Bajkovića.

Samo pet minuta kasnije, na drugoj polovini terena, Mladenović je lepo prošao po levoj strani i pronašao Lazovića na drugoj stativi, a ovaj šutirao pored gola.

Nisu se povukli Kragujevčani, već su pokušavali da ugroze protivnički gol, što im se obilo o glavu u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je sevnula kontra Zvezde. Kadu je lepo izbacio u prostor Lazovića, ovaj se sa desne strane sjurio u šesnaesterac Radničkog i ostavio loptu Kaduu, koji je sa nekih 15 metara poslao loptu u levi gornji ugao nemoćnog Čančarevića.

Sa 35 metara Dauda silovito šutirao, ali je golman Radničkog uspeo iz drugo pokušaja da ukroti njegov udarac.

U 60. minutu Kragujevčani su ostali bez trenera Dejana Đurđevića, koji je, uprkos tome što nije bio u pravu, nastavio da protestuje, pa mu je sudija Obradović pokazao put u svlačionicu.

Dva minuta kasnije Lazović je napravio sjajan solo prodor po desnoj strani i šutirao sa nekih desetak metara, ali je Otašević u poslednjem trenutku uklizao i izbacio loptu u korner.

Zvezda je udvostručila prednost u 69. minutu, kada se posle kornera najbolje snašao Nenad Milijaš. Kapiten domaćih je najpre šutirao levom nogom, a Bubanja odlično izblokirao njegov udarac glavom. Međutim, lopta se opet odbila do Milijaša, koji je slabijom desnom nogom neodbranjivo šutirao u gornji ugao golmana Čančarevića, koji se prilikom te intervencije povredio, pa je među stative stao Knežević.

Radnički je najbolju šansu na utakmici imao u 80. minutu, kada je Milošković centrirao sa leve strane, a Milovanović i Spalević nisu uspeli da sprovedu loptu u gol iz peterca.

U finišu meča kapiten Zvezde Nenad Milijaš na kratko je izgubio svest posle duela sa Spalevićem, pa su domaći do kraja igrali sa desetoricom fudbalera.

Crvena zvezda – Radnički 1923 2:0 (1:0)

Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 17.135. Sudija: Srđan Obradović. Strelci: Kadu u 45. i Milijaš u 69. minutu. Žuti karton: Spalević (Radnički).

Crvena zvezda: Bajković, Vešović, Mladenović, Mikić, Spajić, Milivojević (od 41. Ožegović), Garido, Milijaš, Lazović, Kadu (od 83. Savićević), Dauda (od 66. Mudrinski).

Radnički 1923: Čančarević (od 73. Knežević), Svojić, Fejsa (od 56. Spalević), Otašević, Bubanja, I. Petrović, Beljić (od 80. Đuričković), Mirić, Marić, Milošković, Milovanović.