Radnički poražen od Partizana

- -
0

Pred sablasno praznim tribinama Partizanovog stadiona Radnički je poražen od crno-belih, rezultatom 2:0, u poslednjem meču 12 kola Super lige Srbije.

Prvu dobru priliku na utakmici propustio je Miloš Jojić u 19 minutu, kada posle kornera Nemanje Tomića nije uspeo da iskoristio kiks golmana Kneževića koji je loše procenio let lopte.

Samo pet minuta kasnije Partizan dolazi u vođstvo. Posle faula Fejse na dvadesetak metara od gola Radničkog, Nemanja Tomić pogađa prečku, lopta se odbija do Ostojića, koji glavom vraća do Ivanova, a ovaj koristi konfuziju u odbrani „crvenih“ i smešta loptu u praznu mrežu.

Kragujevčani su dodatno oslabljeni devet minuta kasnije, kada se povredio kapiten i najbolji strelac, Darko Spalević, koga je zamenio Predrag Sikimić.

Do odlaska na odmor pokušao je Lazar Marković, ali je njegov udarac završio pored leve stative Kneževićevog gola, pa je ostalo 1:0.

Međutim, u 49. minutu Marković koristi proigravanje Jojića i smušenost odbrane Radničkog i postavlja konačan rezultat.

Dobro je šutirao Petronijević sedam minuta kasnije, ali lopta odlazi pored desne stative Petrovićevog gola.

U finišu susreta Milošković je imao priliku da ublaži poraz, ali sa par metara od gola nije uspeo da savlada Petrovića, minut kasnije Radnički je postigao gol, ali iz ofsajda, pa je ostalo 2:0.

Partizan – Radnički 1923 2:0 (1:0)

Stadion Partizana. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Vlado Glođović. Strelci: Ivanov u 24. i L. Marković u 49. minutu. Žuti kartoni: Smiljanić (Partizan), Fejsa, Milošević, I. Petrović (Radnički 1923).

PARTIZAN: N. Petrović, Miljković, Lazevski, Ostojić, Ivanov, Smiljanić, S. Marković, Jojić (od 62. M. Šćepović), Tomić, L. Marković (od 72. Aškovski), Mitrović (od 81. S. Šćepović).

RADNIČKI 1923: Knežević, Pavlović, Fejsa, Kosorić, Milošević, Nedović, Petronijević (od 75. Đuričković), I. Petrović, Simović (od 52. Svojić), Milošković, Spalević (od 33. Sikimić).