Radnički pobedio Partizan u krcatom „Jezeru“

- -
1

radnički partizanU fantastičnoj atmosferi krcatog „Jezera“, pred 5.000 gledalaca, košarkaši Radničkog savladali su Partizan, u poslednjem susretu 19. kola ABA lige, rezultatom 78:76.

Nisu najbolje odgovorili Kragujevčani na presing i udvajanje gostujućih košarkaša, koji su u šestom minutu stigli do „plus osam“ – 12:4. Međutim, Radnički je zaigrao bolje u finišu prvog perioda i uspeo da prepolovi zaostatak do odlaska na prvi mini odmor – 14:18, a početkom druge četvrtine i da preokrene – 21:20.

Uprkos tome što su bili oslabljeni neigranjem centra Ratka Varde, koji se povredio u osmom minutu, izabranici Miroslava Nikolića nastavili su dobru seriju, pa su sada ono imali vođstvo od osam poena – 30:22. Međutim, Vladimir Lučić u finišu poluvremena vezuje pet poena i odvodi svoj tim na odmor sa tri poena zaostatka – 32:29.

Sjajno su domaći otvorili drugo poluvreme, vezali četiri trojke (Borisov dve, Ćapin i Vajt po jednu) i stigli do 12 poena prednosti – 44:32, što je bio signal za Duška Vujoševića da zatraži tajm-aut. To je, ispostavilo se, bilo pravi pogodak, jer su crno-beli potom uzvratilo serijom od tri trojke (dve Bertrans i Vesterman) ,a pa je sada Nikolić bio primoran da pozove minut odmora (44:41).

Nedugo zatim, trojkaški okršaj nastavio je Danilo Mijatović, sa dva pogotka van linije 6,75, a precizan je bio i Stiven Marković, pa je Radnički ponovo imao dvocifreno vođstvo – 57:47.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 57:51 i dugo se prednost Radničkog vrtela oko tih šest poena, a onda je Ćapin pogodio dve trojke, za „plus 10“ – 72:62, u 36. minutu. Nakon toga Ksrtović i Vizer promašili su po dva bacanja, Mijatović je bio dva puta neprecizan za tri, što gosti koriste i stižu do izjednačenja serijom 10:0, 43 sekunde pre kraja susreta (72:72). Ćapin je potom pogodio samo jedno slobodno bacanje, ali na sreću domaćih, 13 sekundi pre kraja Bertrans promašuje čitav koš.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, Ćapin je oba puta bio precizan sa penala (75:72), a Partizanu je ostalo samo 12,9 sekundi da stigne do izjednačenja. Posle samo dve sekunde Gagić olako postiže dva poena, a na drugoj strani Ćapin ponovo pogađa oba bacanja. Precizan sa penala oba puta bio je i Bertrans (77:76), a Marković pogađa samo jedno. Međutim, posle promašaja lučića za tri poena, usledilo je veliko slavlje domaćih.

Radnički – Partizan 78:76 (14:18, 18:11, 25:22, 21:25)

Hala „Jezero“. Gledalaca: 5000. Sudije: Belošević, Boltauzer, Vovk.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 4, Ćapin 23, S. Marković 5, Emening, Varda, Birčević 11, Borisov 8, Krstović 6, Mijatović 6, Vajt 13, Vizer 2.

PARTIZAN: Lavern 4, Milutinov, Vesterman 10, Gordić 6, Lučić 20, Milosavljević 4, Bogdanović 2, Gagić 14, Musli, Čakarević, Gordon 5, Bertans 11.