Radnički na korak do četvrtfinala

- -
0

Vaterpolisti Radničkog savladali su ekipu španskog Sabadelja u meču drugog kola kvalifikacija za Kup Evrope, rezultatom 9:5 i tako osvojili vrlo važne bodove protiv jednog od glavnih favorita za mesto u četvrtfinalu.

Posle ujednačenog starta Kragujevčani stižu u vođstvo preko Filipa Filipovića u četvrtom minutu, ali Španci iz dve polukontre uspevaju da preokrenu rezultat, golovima Piralkova i Ečenikea. Međutim, domaći ipak uspevaju da vrate prednost do odlaska na prvi odmor, preko Filipovića i Zlokovića.

Domaći sredinom druge četvrtine prvi put stižu do tri gola prednosti, ali Sabadelj, predvođen sjajnim golmanom španske reprezentacije, Injakijem Agilarom, koji je spasao nekoliko sigurnih pogodaka, uspeva da se vrati na „minus jedan“ pred odlazak na veliki odmor (5:4).

Sredinom trećeg perioda igre Radnički vraća prednost od tri gola (7:4), koju je zadržao sve do kraja treće četvrtine. U poslednjoj deonici timovi su bili neefikasni u napadu, pa se samo Popović upisao u strelce.

Radnički – Sabadelj 9:5 (3:2, 2:2, 3:1, 1:0)

Zatvoreni bazen SC „Park“. Gledalaca: 700. Sudije: Kris Friburi (Velika Britanija) i Nikolas Vasiliu (Grčka). Igrač više: Radnički 7(2), Sabadelj 5(0). Peterci: Radnički 2(1).

RADNIČKI: Radić, Burić, Popović 1, Marković, Gak 1, Bašić, Ćirić, Čupić 1, Zloković 1, F. Filipović 5, Udovičić, Đ. Filipović, Stivens. Trener: Dejan Udovičić.

SABADELJ: Agilar, Torilo, Kariljo 2, Piralkov 1, Rodrigez, Krumpolc, Ečenike 2, Valjes, Estrani, Karabantes, Soler, Motos. Trener: Gabriel Hernandez Pas.