Radnički lako protiv Širokog

- -
0

Košarkaši Radničkog su lako izašli na kraj protiv ekipe Širokog – 73:59, i tako se revanširali Hercegovcima za poraz u „Jezeru“ prošle sezone.

Gosti su bolje otvorili meč i imali prednost tokom prilično neefikasnih uvodnih šest minuta, ali je tada Radnički preokrenuo (7:6), a potom i rešio prvu četvrtinu u svoju korist (15:12).

U drugom periodu igre domaći su zaigrali još bolje, pa su u 18. minutu, trojkom novog kapitena, Stefana Sinoveca, stigli do dvocifrene prednosti (32:22), koju su uspeli da sačuvaju do odlaska na odmor (38:27).

Do kraja meča Radnički je sigurno čuvao vođstvo, koje je u pojedinim trenucima išlo i do 18 razlike, tako da pobeda ni u jednom trenutku nije bila dovedena u pitanje.

Gostima nije pomogao ni sjajno raspoloženi Marko Šutalo, koji je meč zavrpio sa 23 poena, a sa indeksom 28 ujedno je bio i najkorisniji akter susreta. U poraženom timu dvocifren ućinak imali su još Planinić (12) i Šakić (11), dok su ostali podbacili.

Na drugoj strani ponovo je najefikasniji bio Amerikanac Teriko Vajt sa 17 poena (9 skokova, 3 asistencije, indeks 20), Emening je postigao 13, a Ćapin devet poena.

Radnički – Široki 73:59 (15:12, 23:15,19:19, 16:13)

KragujevacHala „Jezero“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Herceg, Rutešić, Radojković.

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 7, Ćapin 9, Marković 5, Emening 13, Varda 5, Birčević 4, Borisov 2, Krstović 4, Mijatović, Vajt 17, Vortington.

ŠIROKI: Šutalo 23, Babić, Planinić 12, Ramljak 2, Naletilić, Bilinovac, Persić, Bošnjak, Šakić 11, Barać 2, Vragović 5, Rikić 4.