Radnički jesenji prvak

- -
0

tch5dr08-copy

Fudbaleri Radničkog 1923 uspešno su završili ovogodišnje nastupe na „Čika Dači“, pobedom nad Mokrom Gorom, rezultatom 2:0, u pretposlednjem kolu jesenjeg dela Srpske lige „Zapad“, u kom su overili titulu jesenjeg prvaka, dok je Šumadija 1903 ubedljivo poražena na gostovanju valjevskom Budućnost Krušiku, sa 4:0.

„Đavoli“ su do vođstva došli već u 12. minutu, pogotkom glavom Aleksandra Varjačića, a u nastavku susreta prednost je duplirao Darko Spalević, koji se najbolje snašao na dva tri-metra od protivničkog gola, u 51. minutu.

Od 55. minuta Kragujevčani su ostali sa igračem manje na terenu, pošto je drugi žuti karton zaradio Živanović, ali to nije dovelo pobedu u pitanje.

Radnički ima 33 boda, četiri više od Budućnost Krušika i Šapina, a u poslednjem kolu jesenjeg dela gostuje FAP-u iz Priboja, dok će poslednjeplasirana Šumadija ugostiti Polet iz Ljubića.

Radnički 1923 – Mokra Gora 2:0 (1:0)

KRAGUJEVAC – Stadion: „Čika Dača“. Sudija: Miroslav Matić (Loznica). Strelci: Varjačić u 12. i Spalević u 51. minutu. Žuti kartoni: Petrović, Spalević, Vidović (Radnički 1923), Vukosavljević, Milosavljević, Radojević (Mokra Gora). Crveni karton: Živanović u 55. minutu (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Varjačić, Živanović, Marković, Petrović, Krasić, Vidović, Miljuš B. (od 58. Nenadić), Gavrović (od 87. Stanković), Lukić, Spalević (od 77. Miljuš D.). Trener: Radaković.

MOKRA GORA: Đorđević, Đaković, Živić, Voštić, Vukosavljević, Vukojičić (od 88. Jokić), Sedlarević (od 68. Bešević), Slavković (od 46. Milosavljević), Baščarević, Mihajlović, Radojević Trener: Grozdanović.