Radnički ispustio pobedu u derbiju

- -
0

fk radnicki sloga pozega

U derbiju dva prvoplasirana tima, odigrana u okviru osmog kola Srpske lige „Zapad“, fudbaleri Radničkog 1923 propustili su priliku da slave na gostovanju Budućnost Krušiku 2014 u Valjevu – 1:1.

Kragujevčani su poveli pogotkom Jovana Lukića sa bele tačke, u 40. minutu, ali je domaćin izjednačio u finišu meča, preko Ivana Gentića, u 82. minutu.

„Crveni“ su ostali na liderskoj poziciji, sa bodom više od Valejvaca, propustivši tako priliku da se ozbiljnije „odlepe“. Uprkos tome, ne mogu da budu nezadovoljni bodom na gostovanju trenutno najvećem konkurentu.

Drugi kragujevački srpskoligaš, Šumadija 1903, pretrpeo je težak poraz na gostovanju Smederevu 1924 – 4:0, pa je i dalje prikovan za dno tabele.