Radnički i Pirat uspešni na startu Letnjeg prvenstva PSCS

- -
1

plivanje ksenija jovanovicPlivači Radničkog i Pirata osvojili su ukupno 46 medalja u prvom kolu Letnjeg prvenstva Plivačkog saveza centralne Srbije, održanom u subotu, u Kruševcu.

Radnički je osvojio 30 medalja (10 zlatnih, 9 srebrnih i 11 bronzanih), a ponovo su se istakli Ksenija Jovanović i Lazar Karić. Ksenija je stigla do tri zlata u svojoj uzrasnoj kategoriji, a ti rezultati doneli su joj i dva srebra i bronzu u apsolutnoj konkurenciji – zlato na 100 delfin (srebro aps.), 400 mešovito (srebro aps.) i 200 leđno (bronza aps.). Lazar Karić je takođe osvojio tri zlata u svojoj kategoriji, ali i dve medalje u apsolutnoj – 100 delfin, 200 leđno (srebro apsolutna) i 400 mešovito (bronza aps.).

Medalje za Radnički osvojili su još:

Sara Marković zlato na 400 slobodno (bronza aps.), srebro na 50 slobodno i 200 leđno
Iva Radaković bronza na 200 leđno

Plivači Pirata na pobedničko postolje peli su se 16 puta (3 zlatne, 5 srebrnih i 8 bronzanih):

Ana Marković bronza na 100 delfin

Na ovom takmičenju učestvovao je i Plivački klub Foka, čiji takmičari nisu osvojili nijednu medalju.