Radnički eliminisao prvoligaša na peterce

- -
1

vk radnicki primorje panajotovic

KVK Radnički 2012 plasirao se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto je u osmini finala eliminisao ekipu Beograda, posle boljeg izvođenja peteraca, ukupnim rezultatom 13:12 (2:1, 0:2, 4:3, 3:3, 4:3).

Kragujevčani su prvu četvrtinu okončali u svoju korist, golovima Vukašina Ganića (2:1), ali su gosti ipak na veliki odmor otišli sa prednošću – 3:2.

U nastavku susreta viđena je prava drama. Iako su Beograđani u par navrata imali „plus dva“, u poslednju deonicu ušlo se sa nerešenim rezultatom, zahvaljujući Dušanu Panajotoviću, koji je kasnije i izrastao u junaka susreta – 6:6.

Beograd, predvođen Đorđem Šormazom, na oko tri i po minuta do kraja ponovo je došao do dva gola „viška“ (9:7), ali se mlada četa Uroša Stevanovića nije predavala. Panajotović je dva minuta pre kraja smanjio zaostatak, sjajnim lobom, a zatim i izjednačio samo pet sekudni pre poslednjeg sudijskog zvižduka – 9:9.

U prve dve serije peteraca Beograđani su stekli veliku prednost, nakon što su precizni bili Šormaz i Dimitrijević, a golman Borisavljević odbranio šuteve Panajotovića i Jelače (2:0). Zatim je precizan bio i Stanić (3:0), a domaće je u igri ostavio Bosić – 3:1. A onda je na scenu stupio mladi golman Radničkog Pavle Gavrilović. Odbranio je udarce Mirkoviću, Novičiću i Šormazu, dok su na drugoj strani sigurni bili Mladenović i Ganić, a pobedu je overio Panajotović.

Upravo je Dušan Panajotović bio i najefikasniji akter susreta sa šest golova, a odlično ga je pratio i Vukašin Ganić sa četiri. U strelce su se upisali još Uglješa Panić, Luka Bosić i Nemanja Mladenović. Na drugoj strani, najefikasniji bio je Đorđe Šormaz sa pet golova.

Žreb za četrtfinale Kupa održaće se u četvrtak.