Radnički deklasirao Žitorađu

- -
0

Rukometaši Radničkog su u okviru 4. kola Super B lige deklasirali ekipu Žitorađe rezultatom 41:17 (20:10) i tako ostali usamljeni na čelu tabele.

Početno vođstvo (0:2) i egal rezultat do devetog minuta (4:4) je bilo bukvalno sve što je podmlađena ekipa Žitorađe uspela da uradi u Kragujevcu.

Stručni štab Radničkog je na parket izveo postavu bez četvorice standardnih prvotimaca u nameri da pruži šansu i minutažu svim igračima. Od desetog minuta na terenu je postojao samo domaći tim, koji je svojim najjačim oružjem, agresivnom igrom u odbrani razvio veliki broj kontranapada koje je uspešno realizovao i na veliki odmor se otišlo dvocifrenom prednošću 20:10.

I drugi deo igre je protekao u istom ritmu. Kragujevčani su konstantno povećavali prednost, Nenad Lekić je začarao mrežu, sevale su kontre koje su uspešno realizovali mladi krilni igrači Mutavdžić i Ristić .

Važno je napomenuti da je prve superligaške golove postigao sedamnaestogodišnji Veljko Petrović, a na teren se posle tronedeljne pauze vratio kreator igre Stefan Stanojev, čija će kreativnost i brzina biti preko potrebna u nastavku takmičenja. Tako kombinovana postava je utakmicu privela kraju rezultatom 41:17.

U redovima Radničkog su se golgeterski istakli Miloš Mutavdžić sa 14 i Vasilije Ristić sa 6 pogodaka, dok je kod gostiju prednjačio Dejan Ilić sa 7 postignutih golova.