Radnički 1923 ispustio pobedu u finišu

- -
0

fk radnicki rad MMU prvom kolu prolećnog dela šampionata fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su nerešeno sa ekipom Rada – 1:1, na izuzetno teškom terenu stadiona „Čika Dača“, gde je sneg stvorio velike probleme.

U lošim uslovima izostala je lepršava igra, pa su timovi pokušavali dugim loptama da ugroze protivnički gol.

U 10. minutu Petronijević je šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla iznad prečke. Minut kasnije posle kornera pokušao je Otašević, ali je odbrana Rada uspela da izblokira njegov udarac i pošalje loptu u korner iz kog se izrodila prednost Radničkog. Naime, Bojan Beljić je sjajno centrirao, a Vladimir Otašević u padu zahvatio loptu i poslao je u desni donji ugao golmana Kljajića.

U nastavku susreta gosti su bili konkretniji. Prvo uzbuđenje pred golom domaćih viđeno je u 18. minutu, kada je Kragujevčanin Slavko Perović prošao po desnoj strani i uputio loptu u srce šesnaesterca,  a ona se od jednog odbrambenog igrača Radničkog odbila i umalo prevalila golmana Čančarevića, koji je bio na pravom mestu.

Dva minuta kasnije gosti su imali i najbolju šansu u prvom delu susreta. Đurđević se sjurio u kazneni prostor domaćih i dobro šutirao, a Čančarević još jednom sjajno intervenisao.

Minut pre odlaska na odmor levi bek Rada, Nikola Leković, natrčao je na jednu odbijenu loptu i sa dvadesetak metara šutirao tik pored leve stative golmana domaćih.

Nastavila se ofanziva „građevinara“ i u drugom poluvremenu. U 63. minutu Adamović je prošao po desnoj strani i centrirao ka Peroviću, a Čančarević u poslednjem trenutku presekao loptu. Samo minut kasnije Đurđević je umakao Otaševiću i dobro šutirao, ali se ponovo istakao čuvar mreže domaćih.

U 78. minutu debitovao je omladinac Radničkog, Komnen Andrić, a prvi meč u „crvenom“ dresu odigrali su i Slavko Marić, Marko Mirić i Bojan Beljić, kokji su bili starteri.

Od 84. minuta Kragujevčani su igrali bez strelca vodećeg gola Vladimira Otaševića, koji je dobio drugi žuti karton, što su gosti iskoristili u 89. minutu, kada je Mirić pogrešio na sredini terena, a brzonogi Đurđević umakao trojici domaćih igrača i rutinski poslao loptu u mrežu.

Radnički 1923 – Rad 1:1 (1:0)

KRAGUJEVACStadion: „Čika Dača“. Gledalaca: 1.500. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas). Strelci: Otašević u 12. za Radanički 1923, a Đurđević u 89. za Rad. Žuti kartoni: Marić, S. Petrović (Radnički 1923), Vico, Raspopović (Rad). Crveni karton: Otašević u 84. minutu.

RADNIČKI 1923: Čančarević, Pavlović, Marić, Tintor, Otašević, I. Petrović, Petronijević (od 56. Svojić), Mirić, Beljić, Đuričković (od 72. S. Petrović), Zoranović (78. Andrić).

RAD: Kljajić, Ćirković, Vitas, Adamović, Đurđević, Vico (od 46. Jagodić), Pršo (od 60. Pavlović), Gnjatić, Raspopović, Perović (od 75. Damjanović), Leković.