Prvi poraz Ekonomca

- -
0

ekonomac vesicNakon 26 vezanih pobeda u domaćem šampionatu, igrači Ekonomca doživeli su prvi poraz, na gostovanju ekipi Kolubare, u meču sedmog kola Prve lige Srbije – 5:3.

Kragujevčani su bolje otvorili utakmicu, ređali šanse, ali je golman domaćih, Nikola Josimović, sjajno čuvao svoju mrežu. Ipak, Vesić donosi prednost gostima u trećem minutu, a odmah zatim pogađa stativu.

Kolubara je šansu vrebala iz kontranapada, a upravo iz takve akcije Roknić u 10. minutu poravnava rezultat, da bi iz dve identične akcije golman Josimović, odlično asistirao sidrašu koji je najavljivan kao pojačanje Ekonomca, Borku Surudziću, u 13. i 16. minutu, za pristojnu prednost – 3:1. doneo Kolubari veliku prednost. Usledile su ponovo šanse Stefana Rakića i Vesića, ali je Josimović izvaredno branio.

Nastavili su Šumadinci sa atacima, ali lopta jednostavno nije htela u gol sve do 28. minuta, kada je Rajčević smanjio zaostatak. Šest minuta pre kraja Ivan Božović je pokušao da preokrene rezultat uvođenjem golmana-igrača, ali su se Lazarevčani dobro branili, pa su na drugoj strani Žeravica i Roknić kaznili odsustvo golmana – 5:2. Do kraja susreta, Vesić je uspeo samo da ublaži poraz.