Prva pobeda košarkaša Radničkog u poslednjoj sekundi

- -
0

KKK Radnički više nije jedini tim bez pobede u Košarkaškoj ligi Srbije, pošto je posle 10 poraza, u 11. kolu savladao OKK Beograd, u hali „Jezero“, rezultatom 76:75 (20:22, 27:12, 17:18) .

Gosti su se bolje snašli na startu i već sredinom prve četvrtine stvorili osetnu prednost (17:8), ali su se Kragujevčani tada razbudili i već posle minut i po igre u drugom periodu došli do preokreta (28:27). Stvari na parketu su se potpuno preokrenule i ubrzo je Radnički bio taj koji je kontrolisao igru pa je na poluvreme otišao sa dvocifrenom prednošću (47:34).

Imali su u nastavku susreta domaći i „plus 18“ u par navrata (58:40, 61:43), ali su dopustili gostima da preokrenu minut i po pre kraja (73:72). Usledila je dramatična završnica u kojoj je Petar Beader doneo prvu pobedu Radničkom, sekund pre kraja utakmice.

Najefikasniji bio je Amerikanac Orlando Kolman, koji je proveo svih 40 minuta na terenu, postigavši 27 poena, uz sedam skokova, pet asistencija, za indeks korisnosti 27. Pratili su ga Nikola Pavlović sa 13 poena (7 skokova) i Strahinja Jovanović sa 10. Na drugoj strani prednjačili su Radovan Đokovoić (21 poen), Nikola Vujović (13) i Slobodan Jovanović (12).

Kragujevčani su i dalje na začelju tabele, a u narednom kolu gostuju sedmoplasiranom Zlatiboru.